Πρόσθετα Firefox.Επιτρέπονται όλα?

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser5028
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser5028

Λοιπόν,εδώ και κάνα εξάμηνο βρήκα στα πρόσθετα του firefox,ένα πρόσθετο,το οποίο λέγεται Adblock Plus και,σου επιτρέπει να φράξεις,να αποκρύψεις εικόνες(''μοτίβα'' γενικά),από όποια ιστοσελίδα θέλεις.Με αυτό τον τρόπο,όπως καταλαβαίνετε,''αχρηστεύεται'' κατά κάποιον τρόπο,ένα από τα πλεονεκτήματα του premium στο παιχνίδι που είναι η κατάσταση χωρίς διαφημίσεις,μιας και ο καθένας μπορεί με αυτό το πρόσθετο,να τις αποκρύψει.
Η ερώτησή μου,είναι αν επιτρέπεται να χρησιμοποιηθεί το συγκεκριμένο πρόσθετο στο παιχνίδι.Και αν όχι,ισχύει αυτή η απαγόρευση και για άλλα πρόσθετα του firefox?
Πάντως,επειδή είδα και τους κανόνες ΔΕΝ αναφέρεται κάτι σχετικό.
 

DeletedUser

Λοιπόν,εδώ και κάνα εξάμηνο βρήκα στα πρόσθετα του firefox,ένα πρόσθετο,το οποίο λέγεται Adblock Plus και,σου επιτρέπει να φράξεις,να αποκρύψεις εικόνες(''μοτίβα'' γενικά),από όποια ιστοσελίδα θέλεις.Με αυτό τον τρόπο,όπως καταλαβαίνετε,''αχρηστεύεται'' κατά κάποιον τρόπο,ένα από τα πλεονεκτήματα του premium στο παιχνίδι που είναι η κατάσταση χωρίς διαφημίσεις,μιας και ο καθένας μπορεί με αυτό το πρόσθετο,να τις αποκρύψει.
Η ερώτησή μου,είναι αν επιτρέπεται να χρησιμοποιηθεί το συγκεκριμένο πρόσθετο στο παιχνίδι.Και αν όχι,ισχύει αυτή η απαγόρευση και για άλλα πρόσθετα του firefox?
Πάντως,επειδή είδα και τους κανόνες ΔΕΝ αναφέρεται κάτι σχετικό.

Eπιτρεπονται τα περισσοτερα εκτος απο το imacros.!;)
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
γιατί να μην επιτρέπεται. Φυσικά και επιτρέπεται να αποκρύπτεις εικόνες/διαφημίσεις. Δεν αλλάζει κάτι από πλευράς παιχνδιού.
 

DeletedUser14851

απόσο ξέρω απαγορεύεται να κρύβεις τις διαφημίσεις από το παιχνίδι αν δεν έχεις PA
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Δεν απαγορεύεται. Είμαι σίγουρος ειδικά για το συγκεκριμένο.
 

DeletedUser5028

απόσο ξέρω απαγορεύεται να κρύβεις τις διαφημίσεις από το παιχνίδι αν δεν έχεις PA

Κατ'αρχάς πότε έγινες μέλος του wiki team?:D:p:D
Τέλος πάντων,έχω την εντύπωση και εγώ ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει.

γιατί να μην επιτρέπεται. Φυσικά και επιτρέπεται να αποκρύπτεις εικόνες/διαφημίσεις. Δεν αλλάζει κάτι από πλευράς παιχνδιού.

Μα,όπως είπα παραπάνω καταργείται έτσι ένα πλεονέκτημα του premium.Γι'αυτό δεν μου στέκει,αλλά μπορεί να έχεις και δίκιο.

Δεν απαγορεύεται. Είμαι σίγουρος ειδικά για το συγκεκριμένο.

Εντάξει τότε.Αλλά θα προτιμούσα να έχω και μία απάντηση από υπεύθυνο,και διευκρίνηση στους κανόνες.
 

DeletedUser6838

Στο .νετ επιτρέπεται κανονικά,και εδώ το χρησιμοποιώ εδώ και πάρα πολλούς μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

DeletedUser


εγώ θα έλεγα να πάρεις πρώτα μια απάντηση από admin....


νομίζω παλιότερα είχα δει παρόμοιο post,όπου είχαν διευκρινίσει ότι οποιο μέσο κρυβει της διαφημίσεις ,εκτος το premium....απαγορεύεται....χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος....
 

DeletedUser

γιατί να μην επιτρέπεται. Φυσικά και επιτρέπεται να αποκρύπτεις εικόνες/διαφημίσεις. Δεν αλλάζει κάτι από πλευράς παιχνδιού.

Αυτή η σιγουριά είναι που θα σε φάει εσένα...

Εγώ λέω να στείλεις αίτηση υποστήριξης για το θέμα, εκτός και αν σου απαντήσουν απ' ευθείας εδώ.
 

DeletedUser

Δεν απαγορεύουμε το ABP, αλλά καλό θα ήταν να μη το χρησιμοποιείτε. Εξάλλου όταν ενεργοποιείς τον λογαριασμό premium αυτόματα εξαφανίζονται και οι διαφημίσεις, δεν χρειάζεται πλέον να αγοράσεις εξτρα πόντους.
 

DeletedUser5028

Δεν απαγορεύουμε το ABP, αλλά καλό θα ήταν να μη το χρησιμοποιείτε. Εξάλλου όταν ενεργοποιείς τον λογαριασμό premium αυτόματα εξαφανίζονται και οι διαφημίσεις, δεν χρειάζεται πλέον να αγοράσεις εξτρα πόντους.

Προσωπικά αυτό κρατάω.:p
Τέσπα,σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις,ήθελα να το ρωτήσω αρκετό καιρό αυτό...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή