Backtime

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Μπορεί να μου δώσει κάποιος έναν καλό οδηγό για το πως να κάνω backtime γιατί υπολογιζοντας κάθε φορά καταντάει κουραστικό. Άκουσα πως υπάρχουν και ευκολοτεροι τρόποι.
 

DeletedUser16058

στην αρχη περνας ενα σκριπτ για το χωριο του αντιπαλου.

αναφορες --> επιλεγεις μια αναφορα --> πατας επιθεση ξανα με ολα τα στρατεβματα --> κανεις κοπι το λινκ πριν πατησεις το ενταξει --> το περνας σαν σκριπτ (ονομα οτι θελεις και για σκριπτ το λινκ)

αφου εχεις το σκριπτ θα πρεπει να αναγνωρσεις τη στελλει ο αντιπαλος σου για να μπορεις να το στειλεις πισω με την ιδια ωρα

οταν θα κοντεψουν τα στρατεβματα του προς εσενα τα βγαζειςκαι υπολογιζεις την ωρα οταν πατησεις το ακυρωση να ερχετε ενα δεφτερολεπτο μετα την επιθεση που θα φας

αμεσως οταν ερθει ο στρατος σου πισω πατας το σκριπτ και το ενταξει

*το σκριπτ χρησιμεβει και για φαρμινκ

ελπιζω να βοηθησα..εγω ετσι κανω
ελπιζω να σε βοηθησει...
αν ξερει αλλος καλυτερο τροπο και εφκολοτερο ας τον πει να μαθουμε:p:cool:
 

DeletedUser17221

στην αρχη περνας ενα σκριπτ για το χωριο του αντιπαλου.

αναφορες --> επιλεγεις μια αναφορα --> πατας επιθεση ξανα με ολα τα στρατεβματα --> κανεις κοπι το λινκ πριν πατησεις το ενταξει --> το περνας σαν σκριπτ (ονομα οτι θελεις και για σκριπτ το λινκ)

αφου εχεις το σκριπτ θα πρεπει να αναγνωρσεις τη στελλει ο αντιπαλος σου για να μπορεις να το στειλεις πισω με την ιδια ωρα

οταν θα κοντεψουν τα στρατεβματα του προς εσενα τα βγαζειςκαι υπολογιζεις την ωρα οταν πατησεις το ακυρωση να ερχετε ενα δεφτερολεπτο μετα την επιθεση που θα φας

αμεσως οταν ερθει ο στρατος σου πισω πατας το σκριπτ και το ενταξει

*το σκριπτ χρησιμεβει και για φαρμινκ

ελπιζω να βοηθησα..εγω ετσι κανω
ελπιζω να σε βοηθησει...
αν ξερει αλλος καλυτερο τροπο και εφκολοτερο ας τον πει να μαθουμε:p:cool:

Καλα ολα αυτα αλλα εγω το κανω πολυ απλα με το μυαλο μου.
Υπολογιζω στα γρηγορα ποτε γυρνανε τα στρατευματα και μετα στελνω μια μοναδα να σκασει 1 δευτερο μετα και τελος.
 

DeletedUser16058

ναι αλλα αφου σου λεει δεν θελει να υπολογιζει..τεσπα το σκριπτ βοηθαει στους speed και σε φαρμινκ και στο να κοβεις αριστους..:)
 

DeletedUser17221

ναι αλλα αφου σου λεει δεν θελει να υπολογιζει..τεσπα το σκριπτ βοηθαει στους speed και σε φαρμινκ και στο να κοβεις αριστους..:)

Δεν διαφωνω αλλα μεχρι να τα κανεις ολα αυτα εγω θα εχω υπολογισει ποτε να να στειλω τα στρατευματα για να σκασουν πανω στα επιθετικα του.
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Δεν διαφωνω αλλα μεχρι να τα κανεις ολα αυτα εγω θα εχω υπολογισει ποτε να να στειλω τα στρατευματα για να σκασουν πανω στα επιθετικα του.

για speed το θέλω inec βασικά (ξέχασα να το πώ) οπότε δεν έχεις χρόνο για τέτοιους υπολογισμούς.
 

DeletedUser

στην αρχη περνας ενα σκριπτ για το χωριο του αντιπαλου.

αναφορες --> επιλεγεις μια αναφορα --> πατας επιθεση ξανα με ολα τα στρατεβματα --> κανεις κοπι το λινκ πριν πατησεις το ενταξει --> το περνας σαν σκριπτ (ονομα οτι θελεις και για σκριπτ το λινκ)

αφου εχεις το σκριπτ θα πρεπει να αναγνωρσεις τη στελλει ο αντιπαλος σου για να μπορεις να το στειλεις πισω με την ιδια ωρα

οταν θα κοντεψουν τα στρατεβματα του προς εσενα τα βγαζειςκαι υπολογιζεις την ωρα οταν πατησεις το ακυρωση να ερχετε ενα δεφτερολεπτο μετα την επιθεση που θα φας

αμεσως οταν ερθει ο στρατος σου πισω πατας το σκριπτ και το ενταξει

*το σκριπτ χρησιμεβει και για φαρμινκ

ελπιζω να βοηθησα..εγω ετσι κανω
ελπιζω να σε βοηθησει...
αν ξερει αλλος καλυτερο τροπο και εφκολοτερο ας τον πει να μαθουμε:p:cool:

Αν ομως δεν εχεις ξαναεπιτεθει στον παικτη που θελεις να βαλεις?
 

DeletedUser17221

για speed το θέλω inec βασικά (ξέχασα να το πώ) οπότε δεν έχεις χρόνο για τέτοιους υπολογισμούς.

εεε κοιτα ρε αμα ειναι να σου κανει ο αλλος απο 2 δευτερολεπτα με ελαφρια τι να σου πω δεν χρειαζεται να κανεις και πολλα..
Αλλα απο αποσταση ενος λεπτου εγω μπορω να κανω με ευκολια backtime.
Εννοειται φυσικα οτι ειναι πολυ πιο δυσκολο στους speeds.
 

DeletedUser

Ειναι και θεμα συνηθειας. Πχ αν παιζεις πολυ συχνα σε bash γυρους το συνιθιζεις και μετα σου βγαινουν οι υπολογισμοι πιο ευκολα.
 

DeletedUser

Για να πω την αληθεια δεν τα παω καλα με τους αριθμους!Μηπως υπαρχει ποιο ευκολος τροπος να κανεις backtime?Εκτος απο αυτο που ειπε ο φιλος μας,για να δουμε αν εχουμε επιλογες ή μονο αυτο υπαρχει;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Μπορείς τώρα να μου εξηγήσεις τι σχέση έχει το πόστ σου με την ερώτηση του Deathwinner; : )
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
εεε κοιτα ρε αμα ειναι να σου κανει ο αλλος απο 2 δευτερολεπτα με ελαφρια τι να σου πω δεν χρειαζεται να κανεις και πολλα..
Αλλα απο αποσταση ενος λεπτου εγω μπορω να κανω με ευκολια backtime.
Εννοειται φυσικα οτι ειναι πολυ πιο δυσκολο στους speeds.

εντάξει δεν μιλάμε για απόσταση 2 sec ούτε 1m. Στο 1 λεπτό φυσικά και μπορείς να το υπολογίσεις αλλά οι περισσότερες επιθέσεις είναι λιγότερο από 15s.

Υ.Γ: Μην λέτε άσχετα, μην χαλάσει και αυτό το θέμα.
 

DeletedUser

Το σκριπτ που ειπε ο Κυριακος το βρισκω αρκετα χρησιμο,αλλα τι γινεται αν δεν εχεις ξαναεπιτεθει στον παικτη που θες να προσθεσεις στο σκριπτ ή θες θες να επιτεθεις με διαφορετικη ποσοτητα στρατευματων?
 

DeletedUser

Το attack planner (twstats.gr) ίσως σου κάνει.
www.twstats.gr => Ο κόσμος που σε ενδιαφέρει => στη μέση της σελίδας και δεξιά είναι η επιλογή attack planner.

Υπάρχει και άλλο ένα thread...
http://forum.fyletikesmaxes.gr/showthread.php?t=11142
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Εμεις ομως μιλαμε για speed servers. Μεχρι να φορτωση το attack planner εκει θα εχει φθασει η επιθεση του αντιπαλου.
 

DeletedUser

Εμεις ομως μιλαμε για speed servers. Μεχρι να φορτωση το attack planner εκει θα εχει φθασει η επιθεση του αντιπαλου.

Συμφωνώ πως υπάρχει περίπτωση καθυστέρησης σε speed round, εννοείται, αν η επίθεση είναι ανάμεσα σε περίπου 15ms-25ms. Γενικότερα, πολλά tools είναι κάπως χρονωβόρα. Ας δοκιμαστεί, πάντως, βολεύει γενικότερα.
Ετσι κι αλλιώς ψάχνουμε διάφορα backtime tools και αυτό είναι ένα από αυτά.
 

DeletedUser

Ναι οντως ειναι ενα απο τα καλυτερα tools για backtime. Πολυ χρησιμο ομως κυριως για κανονικους κοσμους οπως ειπες κι εσυ. Για speed πιστευω πως ενα σκριπτακι ειναι το ιδανικοτερο.
 

DeletedUser17221

Συμφωνώ πως υπάρχει περίπτωση καθυστέρησης σε speed round, εννοείται, αν η επίθεση είναι ανάμεσα σε περίπου 15ms-25ms. Γενικότερα, πολλά tools είναι κάπως χρονωβόρα. Ας δοκιμαστεί, πάντως, βολεύει γενικότερα.
Ετσι κι αλλιώς ψάχνουμε διάφορα backtime tools και αυτό είναι ένα από αυτά.

Εννοεις s οχι ms..
Δευτερον απο οσο ξερω δεν πιανει το αττακ πλανερ στους σπιντ!
 

DeletedUser6594

εντάξει δεν μιλάμε για απόσταση 2 sec ούτε 1m. Στο 1 λεπτό φυσικά και μπορείς να το υπολογίσεις αλλά οι περισσότερες επιθέσεις είναι λιγότερο από 15s.

Υ.Γ: Μην λέτε άσχετα, μην χαλάσει και αυτό το θέμα.


κοιτα εγω τα backtime τα κανω μονο εαν ειναι πανω απο 30.αν ειναι κατω τον κτυπαω αλυπητα αφου για σε χτυπησει θα εχει επιθετικο στρατο με 200 ελαφρα.και του στελω μεσα σε 30 δευτερα καμια δεκαρια επιθεσεις μεχρι που θα πεσει και δεν θα προλαβει να τα βγαλει.



Υ.Γ δεν ξερω ποσο νουμπας σας φαινομαι αλλα παντα πετυχενει αυτο.
 
Κορυφή