Απαράδεκτη συμπεριφορά αρχηγού φυλής

  • Δημιουργός θέματος Prophitis
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Γεια σας

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς τους διαχειριστές αλλά και προς οποιοδήποτε θέλει να πάρει θέση.

Είναι σωστό να είσαι σε μια φυλή επί 5 μήνες, να έχεις βοηθήσει στην ανάπτυξη της και να βλέπεις ότι χωρίς λόγο και χωρίς καμία προειδοποίηση να σε έχουν πετάξει έξω και μάλιστα να έχουν βάλει συμμαχική φυλή να σου κάνει επίθεση;

Εγώ προσωπικά, τουλάχιστον από ηθικής πλευράς το θεωρώ ότι χειρότερο. Είναι ξεκάθαρη προδοσία του αρχηγού προς τα μέλη της φυλής του. Μπορώ να φανταστώ ότι του "γυάλισαν" τα χωριά μου, αλλά τέτοια συμπεριφορά δεν την χωράει ο νους μου.

Δεν ξέρω αν θεωρείται συνήθης πρακτική αυτό αλλά εγώ δεν το έχω ξανασυναντήσει στις Φυλετικές μάχες στις οποίες είμαι ενεργό μέλος από τον πρώτο server μέχρι τον τελευταίο.

Ποία είναι η γνώμη σας σε αυτό το θέμα;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που διαθέσατε για να το διαβάσετε.

Prophitis
 

DeletedUser

Δεν νομίζω ότι μπορείς να το χαρακτηρίσεις απαράδεκτη συμπεριφορά. Είναι ο αρχηγός της φυλής έτσι και αλλιώς και έχει τα δικαιώματα να διώξει οποιονδήποτε από τη φυλή.
 

DeletedUser

Οι διαχειριστές ασχολούνται με την τήρηση των κανόνων.
Το τι συμβαίνει εσωτερικά στις φυλές με προσκλήσεις και εκδιώξεις μελών δεν αφορά τους κανόνες και τους διαχειριστές, αφορά τους παίκτες.
 

DeletedUser

Και τι δεν εχουν δει τα ματακια μας :D:D
Κανε τους οση περισοτερη ζημια μπορεις και αμα εχεις γνωστους βαρατε και εσεις :)
 

DeletedUser

Μου το εχουν κανει και σε μενα αυτο :p ειμουν στην φυλη team στον κοσμος 7 ειμουν σε αυτην την φυλη 1,5-2μηνες ειχα 3 χωρια ενας συμαχος απανο ειχε 33.500 ποντους και 5 χωρια που ηταν στην φυλη Die noobs <<Dn>>.. εγω ειχα 11.000 το ενα μου χωριο ειχε 9.500 επιθετικο..ενα πρωι ηθελαν οι team να με βαλουν στην ακαδιμια team 3 με πετανε χωρις προιδοπιοιση με προσκαλουν στην team 3 εγω δεν ειμουν μεσα εκει που με πεταξαν βρηκε ευκερια ο αλλος απο πανω μου να μου παρει το χωριο το πηρε μολις βικα ειχα 2 χωρια τα μικρα το ενα 700 και το αλλο 900 μπαινω στην ακαδιμια και αρχιζω να βρηζω μανες πατερες κτλ παταω και ενα ρεσταρτ :p

μου τιν εδωσαν πολυ ηταν και η αρχη του κοσμου ο πρωτος τοτε ηταν 116.000 ποντους

νταχ τι να κανουμε τυχενουν αυτα οταν εχεις noobades αρχηγους :p
 

DeletedUser17221

Οι διαχειριστές ασχολούνται με την τήρηση των κανόνων.
Το τι συμβαίνει εσωτερικά στις φυλές με προσκλήσεις και εκδιώξεις μελών δεν αφορά τους κανόνες και τους διαχειριστές, αφορά τους παίκτες.

Νομίζω όταν ενώ είσαι σε μία φυλή και σου κάνει επιθέσεις ένας συμπαίκτης,μμπορείς να κάνεις αίτηση υποστήριξης για αποκλεισμό του παίκτη ή παικτών.

Κάνω λάθος?
 

DeletedUser

Νομίζω όταν ενώ είσαι σε μία φυλή και σου κάνει επιθέσεις ένας συμπαίκτης,μμπορείς να κάνεις αίτηση υποστήριξης για αποκλεισμό του παίκτη ή παικτών.

Κάνω λάθος?

Στην προκειμένη περίπτωση ο παίκτης αναφέρει ότι τον έδιωξαν από την φυλή και μετά του έκαναν επθέσεις από πρώην (αφού πλέον δεν ανήκει στη φυλή) συμμαχική φυλή.
Συνεπώς δεν τίθεται θέμα...
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Νομίζω όταν ενώ είσαι σε μία φυλή και σου κάνει επιθέσεις ένας συμπαίκτης,μμπορείς να κάνεις αίτηση υποστήριξης για αποκλεισμό του παίκτη ή παικτών.

Κάνω λάθος?

από πότε ισχύει αυτό; :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser17221

Δεν ξέρω ρε...

Κάπου το είχα διαβάσει ή κάποιος μου το είχε πει..
 

DeletedUser

Μου το εχουν κανει και σε μενα αυτο :p ειμουν στην φυλη team στον κοσμος 7 ειμουν σε αυτην την φυλη 1,5-2μηνες ειχα 3 χωρια ενας συμαχος απανο ειχε 33.500 ποντους και 5 χωρια που ηταν στην φυλη Die noobs <<Dn>>.. εγω ειχα 11.000 το ενα μου χωριο ειχε 9.500 επιθετικο..ενα πρωι ηθελαν οι team να με βαλουν στην ακαδιμια team 3 με πετανε χωρις προιδοπιοιση με προσκαλουν στην team 3 εγω δεν ειμουν μεσα εκει που με πεταξαν βρηκε ευκερια ο αλλος απο πανω μου να μου παρει το χωριο το πηρε μολις βικα ειχα 2 χωρια τα μικρα το ενα 700 και το αλλο 900 μπαινω στην ακαδιμια και αρχιζω να βρηζω μανες πατερες κτλ παταω και ενα ρεσταρτ :p

μου τιν εδωσαν πολυ ηταν και η αρχη του κοσμου ο πρωτος τοτε ηταν 116.000 ποντους

νταχ τι να κανουμε τυχενουν αυτα οταν εχεις noobades αρχηγους :p

τι χωρια ηταν αυτα ρε???900-700 ποντοι???για εξωτικα θερετρα τα πηρες ρε???:D
 

DeletedUser17221

:)
Στην προκειμένη περίπτωση ο παίκτης αναφέρει ότι τον έδιωξαν από την φυλή και μετά του έκαναν επθέσεις από πρώην (αφού πλέον δεν ανήκει στη φυλή) συμμαχική φυλή.
Συνεπώς δεν τίθεται θέμα...

Σίγουρα απλώς είπες οτι οι αντμίνς τηρούν μόνο τους κανόνες και νόμιζα οτι αυτό που είπα το ξέχασες.

Τέλος Πάντων...:D
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
:)

Σίγουρα απλώς είπες οτι οι αντμίνς τηρούν μόνο τους κανόνες και νόμιζα οτι αυτό που είπα το ξέχασες.

Τέλος Πάντων...:D

μα δεν ισχύει ότι απαγορεύεται να επιτεθείς σε κάποιον που είναι στην φυλή σου... Τουλαχιστον δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο
 

DeletedUser5028

μα δεν ισχύει ότι απαγορεύεται να επιτεθείς σε κάποιον που είναι στην φυλή σου... Τουλαχιστον δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο

Εννοείται πως δεν ισχύει.Απλώς και μόνο σύμφωνα με τους ''άγραφους κανόνες'' αυτό απαγορεύεται.Από ηθικής πλευράς.
Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κανόνας από το παιχνίδι που να απογορεύει κάτι τέτοιο.Δική σου ευθύνη είναι να προσέξεις τη φυλή στην οποιά θα ενταχθείς καθώς και τα μέλη που ανήκουν σε αυτή να είναι σωστά....
 

DeletedUser19479

Μου το εχουν κανει και σε μενα αυτο :p ειμουν στην φυλη team στον κοσμος 7 ειμουν σε αυτην την φυλη 1,5-2μηνες ειχα 3 χωρια ενας συμαχος απανο ειχε 33.500 ποντους και 5 χωρια που ηταν στην φυλη Die noobs <<Dn>>.. εγω ειχα 11.000 το ενα μου χωριο ειχε 9.500 επιθετικο..ενα πρωι ηθελαν οι team να με βαλουν στην ακαδιμια team 3 με πετανε χωρις προιδοπιοιση με προσκαλουν στην team 3 εγω δεν ειμουν μεσα εκει που με πεταξαν βρηκε ευκερια ο αλλος απο πανω μου να μου παρει το χωριο το πηρε μολις βικα ειχα 2 χωρια τα μικρα το ενα 700 και το αλλο 900 μπαινω στην ακαδιμια και αρχιζω να βρηζω μανες πατερες κτλ παταω και ενα ρεσταρτ :p

μου τιν εδωσαν πολυ ηταν και η αρχη του κοσμου ο πρωτος τοτε ηταν 116.000 ποντους

νταχ τι να κανουμε τυχενουν αυτα οταν εχεις noobades αρχηγους :p

μπαινω στην ακαδιμια και αρχιζω να βρηζω μανες πατερες κτλ παταω και ενα ρεσταρτ

Χαχαχα γαμάτο
 

DeletedUser

Για να ακριβολογούμε.Υπάρχουν οι "Κανονισμοί του Παιχνιδιού" και οι "Αγραφοι Κανόνες των μελών/παικτών/φυλών".
Για τους μεν πρώτους υπέυθυνη είναι η Ομάδα Διαχείρισης ώστε να τηρούνται.Οι "Αγραφοι Κανόνες" είναι αυτοί που οι παίκτες έχουν θεσπίσει ingame μεταξύ τους για την καλύτερη ροή του παιχνιδιού και για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις.Ουσιαστικά κανόνες που ως Ομάδα Διαχείρισης δεν έχουμε δικαίωμα να επέμβουμε και να τιμωρήσουμε βάσει αυτών.
Για ότι αφορά παραβάσεις και καταπάτηση των Κανονισμών που εχουν αναρτηθεί από την Ομάδα Διαχείρισης ,μπορείτε να μας τις αναφέρετε με Αίτηση Υποστήριξης.
Για το δεύτερο σκέλος Κανόνων που προαναφέραμε αναφερθείτε στους Δούκες και Βαρώνους της φυλής σας ή σε πιό έμπειρους παίχτες του παιχνιδιου.
 
Κορυφή