Για την ιστορία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Blacko

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
30
Αυτός ο κόσμος είχε τις κατάλληλες προυποθέσεις-συνθήκες-ρυθμίσεις για να παιχτεί ένας σωστός κόσμος με πολύ ξύλο και να θυμίσει λίγο από τα παλιά για αυτό και αποφασίσαμε να μπούμε σαν SOL και να δώσουμε μεγάλη βάση στον κόσμο .
Κατά την είσοδο μας στην 44 βλέπαμε απέναντι μία φυλή με άτομα που θα μπορούσαν υπό άλλες συνθήκες να προσφέρουν θέαμα και να δούμε έναν όμορφο και ανταγωνιστικό κόσμο , υλικό όπως(digol , giotad ,jamaikanos, ex.con,uppercut, lewnidas,goku,ez player κ.α.) .
Ένας κόσμος που ξεκινούσες με 3000 πόντους χωριό και είχε όριο φαρμ οπότε έδινε τη δυνατότητα σε παίκτες που δεν το είχαν τόσο με το start up να κανουν λογαριασμούς και να μπορέσουν να παίξουν τον κόσμο χωρίς να μείνουν πίσω .

20 μέρες μετά το άνοιγμα του κόσμου με μόλις 2 κατεδαφιστικά πλάνα από SOL σε Trash kids και theristis7 και ένα κανονικό πλάνο σε The Lost assasin με 2μέρες κύριξη πολέμου βλέπουμε τη φυλή Quarantining (Q) με τα πρωτοκλασάτα μέλη της να πατάνε διαγραφές και άλλοι να τρώνε εσκεμμένα ban .
Οι λόγοι πολλοί , ο πιο βασικός λόγος όμως ήταν η ανύπαρκτη ηγεσία της , αστεία πλάνα , μηδενική αμυντική λειτουργία , και ένα στήσιμο που μόνο σε speed servers μπορείς να συναντήσεις (οι πρωτοκλασάτοι λογαριασμοί της φυλής να tryhardαρουν στο rim και στο μέτωπο να υπάρχουν άσχετοι και ανενεργοί λογαριασμοί .

Η καραντίνα ήταν η μοναδική ευκαιρία να παιχτεί για τελευταία φορά το παιχνίδι όπως παιζόταν παλιά και δυστυχώς την καταστρέψατε , παίκτες που είχαν χρόνια εμπειρία στη πλάτη εμφανίστηκαν σαν τους χειρότερους νουμπάδες και απλά παρακολουθούσαν την επέλαση μας προς την κ54 λες και ήταν από σύνδεση επισκέπτη .
Με καμία δόση pro-παγάνδας μιας και δεν μας δείξατε ούτε τα skills που νόμιζα ότι τουλάχιστον έχετε σαν παίκτες ήταν ίσως η πιο εύκολη επικράτηση που έχει κάνει η φυλή μας τα 5 τελευταία χρόνια που πρωταγωνιστεί στο παιχνίδι , μιας και στον 56 που ήταν η δεύτερη πιο εύκολη επικράτηση μας με αντιπάλους τον πρωταθλητή και τον vanblack τουλάχιστον εκεί δεχτήκαμε και 2 πλάνα .

Από τη στιγμή που μπαίνεις να παίξεις το παιχνίδι και χαλάς κάποιες ώρες από τη ζωή σου έστω και σε περίοδο καραντίνας που ολα είναι στάσιμα σίγουρα σε λάθος αποφάσεις της ηγεσίας σου δεν κοιτάς απλά σαν θεατής αλλά είναι υποχρέωση σου να πάρεις πρωτοβουλίες και να βγεις μπροστά .
Έχετε μείνει πολύ πίσω στο παιχνίδι σας , κατανοητό ότι δεν είχατε βρει τη χημεία που χρειάζεται μία φυλή για να λειτουργήσει ομαδικά ,ούτως η άλλος ποτέ δεν την είχατε αυτή αλλά τουλάχιστον παλαιότερα ήσασταν ένα σύνολο από καλούς παίκτες , τώρα δεν είστε ούτε αυτό .

Υ.Γ. Τζαμαικανέ ακόμα περιμένω το κάτι μεγάλο που θα μας έρθει και δεν το περιμένουμε , όπως είπαμε το τελευταίο καρότο δεν θα ξεχάσω να στο φυτέψω στο λογαριασμό σου, πριν ξεκινήσει ο κόσμος νομιζα ότι ήμουν υπερβολικός που σου είπα πως ούτε στις τρολοκλήσεις δεν θα έμπαινες αλλά όντως αδερφέ
δεν νομίζω να είχες θέση

Όσο για εμάς δεν έχω να πω κάτι , απίστευτο παιχνίδι και απίστευτη συνεργασία από όλα τα παιδιά , οι παίκτες της SOL πλέον είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν οποιαδήποτε κατάσταση ,δεν έχω να πω κάτι για κανέναν
Da viNci (Νικόλας) ακόμα παραμένει ο καλύτερος παίκτης στους Ελληνικούς servers με το ίδιο πείσμα και πάθος για το παιχνίδι ,τα πολλά λόγια είναι περιττά
The Baker (Μανώλης) απίστευτη εξέλιξη στο παιχνίδι , σίγουρα τον συγκαταλέγω στο τοπ5 των gr servers , εκτός από το παικτικό κομμάτι του είχε ανατεθεί και το κομμάτι της αμυντικής λειτουργίας το οποίο εκτέλεσε εξαιρετικά .
5forwards (Θοδωρής) Επίσης απίστευτη εξέλιξη μιας και έχει εκτελέσει και αρχηγός φυλής το διάστημα των 2 χρόνων της αποχής μου από το παιχνίδι
Equalizer (Γιώργος) Δυστυχώς δεν του δώσατε το δικαίωμα να σας στείλει πίσω από το ριμ στα δέντρα για πότισμα γιατί ούτως η άλλος στο ριμ ήσασταν
έστηνε λογαριασμό αλλά τον ξενερώσατε
dark tornado (Χρήστος) Δεν είχε το χρόνο που θα ήθελε μιας και δουλεύει ακόμα αλλά και με αυτόν τον ελάχιστο χρόνο σας πάτησε κάτω σε πολλούς τομείς ενώ ήσασταν όλη μέρα σπίτι , μέχρι και πλάνο έβγαλε κάτι που δεν μπορούσατε να κάνετε όλοι μαζί σε διάστημα 18 ημερών
Daredevil aka djparadise (Θανάσης) Τα λόγια είναι περιττά , απίστευτη εξέλιξη στο παιχνίδι του σίγουρα αν του δίνατε την ευκαιρία θα σας έδειχνε ότι με 2μιση χρόνια στη πλάτη σας μηδένιζε έναν προς έναν που θα έβρισκε μπροστά του
nasosn78 (Δεν πρόλαβε να σας δείξει τα skills του για να καταλάβετε τι σημαίνουν skills ,δυστυχώς δεν σας βλέπει καν)

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που έπαιξαν και έδωσαν το παρόν , δεν υπάρχει ούτε ένας μέτριος παίκτης σε αυτή τη φυλή
(dif113 ,jent,nick ghost, ,gaseus, cr7,elison ,dasnw ,zen master,milfhaunter,quickscope ,d4rk r4ng3r, ΒΟΡΕΙΟΣ21,aranto,cyfytilas96)

Mr dogma (Αδερφέ μου δεν προλάβαμε να παίξουμε δίπλα δίπλα στο μέτωπο , βλέπεις οι αντίπαλοι ήταν πολύ κατώτεροι των περιστάσεων , συγνώμη αν σε στεναχώρησα , ξέρεις πόσο σε αγαπάω και σε θαυμάζω σαν παίκτη και σαν άνθρωπο

Και φυσικά ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Βασίλη (foufoutosoeo) που τρέχαμε από κοινού το λογαριασμό με μοιρασμένο ωράριο και κοινές αποφάσεις για το σωστό και ωραίο παιχνίδι που προσφέραμε παρέα .

Χάρηκα που έπαιξα το game μετά από καιρό , ίσως τα ξανά πούμε σε περίπτωση καραντίνας από το νέο έτος
Καλή συνέχεια στη ζωή σας
 
Τελευταία επεξεργασία:

aourelia

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
9
εχθες το βραδυ μπαινοντας στο σκαιπ μου ειδα πως με ειχαν βαλει σε ενα ρουμ ψαχνοντας να δω τι ειναι αυτο καταλαβα πως με ειχαν βαλει σε ρουμ των ΣΟΛ-ΠΡΑΞΙΣ κοιταζοντας τι λενε και οσο αναρωτιομουν γιατι να με βαλουν σε ενα τετοιο ρουμ πεφτω απανω σε μια φωτο μου απο το φβ μου , σοκαριστικα ηξερα βεβεβαια οτι τα ΣΟΛακια ηταν τραμπουκοι αλλα δεν περιμενα να φτασουν σε σημειο να παρουν απο το προφιλ μου φωτογραφιες και να τις τραμπουκιζουν και να βαλουν την φωτο μου στα γεννητικα οργανα ενος ανδρα οτι του παιρνω π##4α , ενοιωσα βιασμενη και οτι με ξεφτιληζουν σαν ατομο και σαν προσωπικοτητα , εκεινη την ωρα , βεβαια ολα αυτα εφυγαν για την υπηρεσια διωξης ηλεκτρωνικου εγκληματος και περιμενω να τους εντοπισουν και οτι θελουν να μου τα πουν απο κοντα μαζι με τις μαναδες τους για να τις συγγχαρω για το πως μεγαλωσαν τα παιδια τους
Και τωρα ερχομαι και αναρωτιεμαι ποιο πανω μιλαει ο μπλακο για καποια παιδια οτι ειναι καλα ατομα και για τον δογμα και το ποσο καλο ατομο ειναι ..... μαλλον στο ονομα ενος παιχνιδιου εχετε χασει το οριο και βγαζετε ολα τα ψυχολογικα σας εδω μεσα τραμπουκιζετε , απειλειτε , βριζετε, εγω θα ηθελα να δω καθαρο παιχνιδι και ατομα που σεβονται ακομα και τον αντιπαλο αλλα μαλλον για μικρα παιδακια που δεν εχουν ορια γιατι απο την οικογενεια τους δεν εχουν παρει αρχες δεν εχω να ελπιζω τιποτα , οσο για τους μεγαλυτερους και περισσοτερο απο συνομηλίκους μου που οτι δεν μπορουν να κανουν σπιτι τους δηλ να επιβληθουν στην οικογενεια τους το κανουν εδω στελνοντας ολη μερα μηνυματα και απειλωντας και ξεφτιλιζοντας ατομα και προσωπικοτητες , ηθελα να γραψω πολυ περισσοτερα γιατι ειμαι πολυ θυμωμενη γιατι μπαινω να παιξω ενα παιχνιδι να χαλαρωσω να επικοινωνησω με αλλους παικτες και βλεπω μια ομαδα ατομων ψυχικα αρρωστων να μην εχει ορια και να χαλαει ενα ολοκληρο παιχνιδι και να ξεφτιλιζει ατομα ...αν παικτικα ειναι ποιο πανω ας το αποδειξει μονο παιζοντας .....

Σας λυπαμε γιατι εγω εχω να χασω μονο μερικα χωρια και ξερω οτι εδω ειναι ενας εικονικος κοσμος ενω για εσας ειναι η ζωη σας και ζειτε μεσα απο ενα παιχνιδι ...χρειαζεσστε ψυχολογικη βοηθεια ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ
 

Blacko

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
30
Σε περίπτωση που δεν το έχετε καταλάβει μιλάτε σε ένα εξωτερικό φόρουμ που αφορά μόνο ένα παιχνίδι και παρουσιάζετε εμένα και τους συμπαίκτες μου σαν τέρατα , μείνετε μόνο σε ότι αφορά το παιχνίδι και αν έχετε πρόβλημα στη προσωπική σας ζωή ή τουλάχιστον νομίζετε ότι έχετε επικοινωνήστε με νομική υποστήριξη .
Θλίβομαι για μεγάλους ηλικιακά ανθρώπους που έχουν χάσει την αίσθηση του χιουμορ τους και τα παίρνουν όλα της μετρητοίς .

Στο παιχνίδι έχουμε να δείξουμε μόνο μια εικόνα που αφορά το παιχνίδι και μόνο το παιχνίδι ,δεν είμαστε εδώ ούτε για να κάνουμε φίλους ούτε για να βρούμε γυναίκα ,ο καθένας έξω από αυτό έχει τη ζωή του και τη δουλειά του και μαζευτήκαμε εδώ λόγω καραντίνας για να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας .
Προφανώς δεν μας αφορά η γνώμη σας για εμάς και την ανατροφή μας και προσέξτε τα λεγόμενα σας γιατί όταν θίγεται μέχρι και οικογένειες το πάτε σε άλλο επίπεδο που δεν αφορά καν το παιχνίδι .
Δεν θα ανεχτώ προπαγάνδες τέτοιου τύπου που εμπλέκουν μέσα τη φυλή μου
ότι παραπάνω έχετε να πείτε
το skype μου είναι nikos.afrikanos
 

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
και οτι θελουν να μου τα πουν απο κοντα μαζι με τις μαναδες τους

Βλεπω να μενουν χωρις αυτια και χωρις μαλλια τα σολακια τωρα.

Αουρελια στο skype δεν σε εβρισε κανεις απο σολ. Εισαι παγιερα αδιαφορη για εμας και δεν θα αφιρωναμε ουτε λεπτο να ασχοληθουμε μαζι του. Πανε δες ποιοι στα κανανε αυτα και μην λες πραγματα για ατομα τα οποια δεν κανανε κατι. Απο σολ κανεις δεν ασχολειτε μαζι σου
 

aourelia

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
9
Θλίβομαι για μεγάλους ηλικιακά ανθρώπους που έχουν χάσει την αίσθηση του χιουμορ τους και τα παίρνουν όλα της μετρητοίς .

φιλε μου αν εβλεπες εσυ την μαμα σου να παιρνει π#%^α σε φωτο σε σκαιπ οπως ειδε εμενα ο δικος μου γιος θα γελαγες ??? ο δικος μου δεν γελασε καθολου ......... δεν σας εχω ενοχλησει ουτ εχω ασχοληθει μαζι σας ποτε ουτε εχω γραψει ποτε στο εξωτερικο φορουμ ........ μεχρι βεβαια καποιος να ξεπερασει τα ορια ..........

Στο παιχνίδι έχουμε να δείξουμε μόνο μια εικόνα που αφορά το παιχνίδι και μόνο το παιχνίδι ,δεν είμαστε εδώ ούτε για να κάνουμε φίλους ούτε για να βρούμε γυναίκα ,ο καθένας έξω από αυτό έχει τη ζωή του και τη δουλειά του και μαζευτήκαμε εδώ λόγω καραντίνας για να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας .

και εγω αυτο κανω παιζω και μονο αυτο ......χωρις να ασχολουμε με κανεναν ουτε να στελνω μην ουτε να ξεφτιλιζω ατομα ουτε να γελοιοποιω φωτο ουτε τιποτε αλλο ...τα χωρια μου ειναι εκει οποιος θελει κανει επιθεσεις και τα παιρνει μονο αυτο ....... ειμαι εδω παικτικα και τιποτε αλλο ..... το ιδιο να κανετε και εσεις και τιποτε αλλο ...εισαστε καλυτεροι ?? μπραβο παρτε τον κοσμο και θα σας συγγχαρω αλλα χωρις ολα τα αλλα ...


και αν έχετε πρόβλημα στη προσωπική σας ζωή ή τουλάχιστον νομίζετε ότι έχετε επικοινωνήστε με νομική υποστήριξη .


ολοι εχουμε προβληματα στη ζωη μας ...οικονομικα ...σχεσεων ....επαγγελματικα αλλα αλοιμονο αν ολοι τα βγαζαμε εδω ...... με ειδες να μιλαω με κανεναν ? ειδες κανενα μην μου σε καποιον απο την φυλη σου που να του μιλαω υβριστικα ?? η να τον απειλω ?? η οτιδηποτε αλλο που θα μπορουσες να πεις οτι βγαζω τα προβληματα μου σε εσας και αδικα ειμαι θυμωμενη ????

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

και σκαιπ δεν μιλαω με κανεναν σας
 

Blacko

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
30
Όσο αφορά το πρώτο σκέλος ,αρχικά επειδή ανέτρεξα στο ροομ το οποίο λες τη φωτογραφία δεν ανάρτησε μέλος της SOL ,και επειδή έτυχε να ήταν κάποια άτομα της SOL στο συγκεκριμένο ροομ οπως έτυχε να ήσουν και εσύ δεν πάει να πει ότι είναι συνυπεύθυνοι .

Τώρα αν θες την προσωπική μου άποψη για το αν έβλεπα τη μάνα μου σε μία τέτοια φωτογραφία σίγουρα δεν θα την έβλεπα διότι δεν παίζει διαδικτυακά παιχνίδια τέτοιου τύπου και αν έπαιζε σίγουρα θα είχε το μυαλό να μη μπλέξει προσωπικά της στοιχεία με το παιχνίδι και πόσο μάλλον πολεμικά-στρατηγικής που έχουν ως αποτέλεσμα την κατατρόπωση του αντιπάλου τους τόσο στον στρατηγικό τομέα όσο και στον ψυχολογικό τομέα οπότε από τη στιγμή που μπαίνεις σε ένα τέτοιο παιχνίδι με το 98% του ποσοστού που παίζουν το παιχνίδι είναι άνδρες διαφόρων ηλικιών και διαφόρων κοινωνικών τάξεων για να έπεσες από τα σύννεφα μάλλον ζεις σε άλλο κόσμο .
Αν λοιπόν δεν είσαι έτοιμη για κάτι τέτοιο συγνώμη αλλά δεν είσαι η κατάλληλη για ένα τέτοιο παιχνίδι ,όλοι έχουμε υποστεί τέτοιες συμπεριφορές κατά καιρούς , αυτό είναι το διαδίκτυο .

Όπως σου είπα δεν θα ανεχτώ τέτοιου είδους προπαγάνδα για τη φυλή μου στο εξωτερικό φόρουμ του παιχνιδιού το οποίο αφορά μόνο τι γίνεται μέσα στο παιχνίδι και αν παίζω με τους κανόνες του παιχνιδιού και πίστεψε με ότι εδώ μέσα δεν νοιάζει κανέναν αν είμαι καλός άνθρωπος η οχι , ούτως η άλλος οι κακοί είναι στη φυλακή , έτσι δεν λένε;

Σε παρακαλώ πολύ δεν θέλω κανέναν υπαινιγμό για μελος της φυλής μου που αφορά εξωπαικτικά θέματα ,ότι είναι να κάνεις έξω από το παιχνίδι κάντο .
 

aourelia

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
9
Όσο αφορά το πρώτο σκέλος ,αρχικά επειδή ανέτρεξα στο ροομ το οποίο λες τη φωτογραφία δεν ανάρτησε μέλος της SOL ,και επειδή έτυχε να ήταν κάποια άτομα της SOL στο συγκεκριμένο ροομ οπως έτυχε να ήσουν και εσύ δεν πάει να πει ότι είναι συνυπεύθυνοι .

Τώρα αν θες την προσωπική μου άποψη για το αν έβλεπα τη μάνα μου σε μία τέτοια φωτογραφία σίγουρα δεν θα την έβλεπα διότι δεν παίζει διαδικτυακά παιχνίδια τέτοιου τύπου και αν έπαιζε σίγουρα θα είχε το μυαλό να μη μπλέξει προσωπικά της στοιχεία με το παιχνίδι και πόσο μάλλον πολεμικά-στρατηγικής που έχουν ως αποτέλεσμα την κατατρόπωση του αντιπάλου τους τόσο στον στρατηγικό τομέα όσο και στον ψυχολογικό τομέα οπότε από τη στιγμή που μπαίνεις σε ένα τέτοιο παιχνίδι με το 98% του ποσοστού που παίζουν το παιχνίδι είναι άνδρες διαφόρων ηλικιών και διαφόρων κοινωνικών τάξεων για να έπεσες από τα σύννεφα μάλλον ζεις σε άλλο κόσμο .
Αν λοιπόν δεν είσαι έτοιμη για κάτι τέτοιο συγνώμη αλλά δεν είσαι η κατάλληλη για ένα τέτοιο παιχνίδι ,όλοι έχουμε υποστεί τέτοιες συμπεριφορές κατά καιρούς , αυτό είναι το διαδίκτυο .

Όπως σου είπα δεν θα ανεχτώ τέτοιου είδους προπαγάνδα για τη φυλή μου στο εξωτερικό φόρουμ του παιχνιδιού το οποίο αφορά μόνο τι γίνεται μέσα στο παιχνίδι και αν παίζω με τους κανόνες του παιχνιδιού και πίστεψε με ότι εδώ μέσα δεν νοιάζει κανέναν αν είμαι καλός άνθρωπος η οχι , ούτως η άλλος οι κακοί είναι στη φυλακή , έτσι δεν λένε;

Σε παρακαλώ πολύ δεν θέλω κανέναν υπαινιγμό για μελος της φυλής μου που αφορά εξωπαικτικά θέματα ,ότι είναι να κάνεις έξω από το παιχνίδι κάντο .
δεν απαντω σε φαλοκρατικες και σεξιστικες αποψεις ...... επειδη ειμαι γυναικα δεν κανει να παιζω τετοια παιχνιδια και αν παιζω πρεπει να δεχομαι το μπουλιγκ των ανδρων του παιχνιδιου .......και προσωπικα στοιχεια δεν εδωσα σε κανεναν αλλα τα πηραν χωρις την αδεια μου .......οπως και στο ρουμ δεν μπηκα με βαλαν για να με δουλεψουν ...... και ΤΕΛΟΣ ΕΔΩ ΟΛΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ
 

DeletedUser2088

κανόνες φόρουμ.
Απαγορεύονται:
4. Αναρτήσεις/Θέματα/Προσωπικά Μηνύματα/Μηνύματα Προφίλ
- Αναρτήσεις ή/και αποσπάσματα που παρουσιάζουν μία συμφωνία ή μια διαμάχη μεταξύ παικτών. Εδώ ανήκουν αναρτήσεις από το σύστημα ανταλλαγής μηνυμάτων του παιχνιδιού, των ενδοφυλετικών forums, αλλά και μηνύματα εξωτερικών μέσων επικοινωνίας (πχ Skype, Messenger, Discord, κλπ).

Είναι σαφές ότι η ΟΔ δεν εγκρίνει για κανένα λόγο τέτοιες συμπεριφορές, αλλά βάση κανόνων δεν μπορούμε να πάρουμε θέση, αφού εδώ δεν υπάρχει παράπτωμα (εκτός της δημιουργού). διόρθωση της @aourelia


Δεν δόθηκαν ποινές.
Το θέμα κλείδωσε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή