ΕΙΣΤΕ ΜΙΚΡΟΙ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33851
  • Ημερομηνία έναρξης

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
Eπειδη αναφερεις εμενα θελω να σου πω πως τελευταια φορα που σε πετυχα ειχα φυλη με λιγοτερο απο 1,5 ηπειρο και με διπλωματικες κινησεις ισσοροπησα τον κοσμο σε 50-50. Αυτο ειναι διπλωματια. Δεν επιδιωξα ποτε να σας παιξω 3vs1 και αυτο μπορουν να στο βεβαιωσουν ο αρχηγος σου οπως και ο αρχηγος των bravos τον 53. Αυτο για τις στρατολογησεις δεν το ανεφερα πουθενα που λες. Και μην μου πεις για τα ατομα που στρατολογησα απο εσας και μπηκαν σε μας γιατι αυτο το παιχνιδακι το ξεκινησαν οι αρχηγοι σου και τους γυρισε μπουμερανγκ και κλαιγανε.

Οι μαο σαφως και ειναι ανικανη φυλη και σε πολεμο 50-50 θα εχανε απο ολους.Τωρα για τον πως νικησε τους ΝΜ στο τελος ειναι αλλο θεμα. Αν εξελισσοταν ο πολεμος οι μαο θα χανανε

Υ.Γ Ελπιζω να μας διασκεδασεις και εδω. Να παιρνεις επιτηρηση την μιση φυλη σου να ονομαζεις τα χωρια των συμπαιχτων σου πριν τα πλανα ΠΡΟΠΕΛΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ και να χανεις τα 3/4 των χωριων που επαιξες αμυνα
 

DeletedUser35834

Φιλε τεο, κατηγορατε φυλες οτι ειναι ασχετες με τις κινησεις τους ειτε διπλωματια ειτε στρατολογησεις ειτε και το πρεμ που βαζουν μερικοι (σχολιο του 5 φοργορτ). Ερχεσαι και εσυ ρε φιλε και υποστηριζεις πως σαν φυλη το ιδιο εχεις κανει οπως λες στον 53.

Δεν γινεται να κατηγορατε φυλες για το οτι σκεφτειτε ασχετως εαν ειναι αληθες η οχι, οταν ταυτοχρονα κανετε τα ιδια.

Οσο αφορα αυτα που λες επι επιτηρησεων και χανω 3/4 χωρια καθε πλανο, ξερουμε και οι δυο μας πως υπερβαλλεις. Αμετρητες ειναι οι επιτηρησεις που εχω παρει και σωσαμε χωρια με 40 βαρυ. Γουσταρω παιχνιδι και οχι αγγαλιτσες οπως οι περισσοτεροι. Δεν γραφω οτι μου κατεβει για να πουλησω προσωπο, αλλα να μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας
 

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
Ρε εισαι ****ς τελειως; Ειδες κανα 3vs1 στον 53; 50-50 ηταν ο κοσμος και δεν εγραφα καν στο φορουμ του 53 γιατι εισασταν τοσο αχρηστοι που ηταν λες και κλεβεις εκκλησια. Αν λες για τις στρατολογησεις και τα ατομα που απο εσας ηρθαν απο εμας που ηταν 3-4. Οι λογοι ηταν δυο. Ο πρωτος ειναι οτι οι αρχηγοι σου γλυφαν ποσα ατομα να πανε απο εκει και πηρατε πρωτοι ατομο απο εμας και ο δευτερος λογος ηταν οτι θελαμε να τελειωσει γρηγορα ο κοσμος καθως δεν ειχε πλακα επειδη εισασταν οτι χειροτερο σαν φυλη. Ειχατε παρει ολα τα βαρβαρα του χαρτη και παιζατε 5-1 αμυνα.

Δεν υπερβαλλω καθολου αν δεν εχανες τα 3/4 εχανες τα μισα σιγουρα. Ας μην σχολιασω οτι οσα χωρια δεν ειχατε στακ χανοντουσαν σαν φυλη.
 

DeletedUser35834

Ξαναδιαβασε τι εχω γραψει παραπανω. Εγω δεν αντιλεγω η κρινω τις κινησεις σας. Οτι θες κανε στον κ53. Εγω αυτο που σας λεω ειναι γελοιο να κατηγορατε φυλες για διαφορα, οταν παραλληλα σαν φυλη κανετε τα ιδια σε γενικες γραμμες. Μην σε κατακλεινει ο θυμος και η υπερηφανεια για να δικαιολογησεις τις πραξεις σας, εγω δεν κρινω καθολου το τι κανετε και πως το κανετε, τα ειπαμε ξανα αυτα. Το σχολιο ητανε αρχικα για την Μαο, οχι για τον κ53. Αμα δεν εχεις κατι αλλο να πεις για αυτο που ειχα πρωτογραψει, ας μην συνεχισουμε αυτη την συζητηση
 

DeletedUser33703

Η κάθε φυλή δεν κρίνεται από τους πόσους κόσμους έχει κλείσει αλλά με τον τρόπο που τους έχει παίξει , με τον τρόπο που τους έχει κλείσει και φυσικά από τις επιλογές της .
Η αξία του ηττημένου δίνει και αξία στο νικητή .
Αν πάρεις ιστορικά τη ΜαοΜαο σαν φυλή επειδή παίζει από τον κ15 έχει πάρει πολλές πυξίδες και μάλιστα στους περισσότερους κόσμους δεν είχε κλείσει ούτε ήπειρο .
Καλώς η κακώς την έχουν ωφελήσει οι νέες προσθήκες που έχουν μπει στο παιχνίδι όπως παρατηρητήρια , ανταλλακτηριο κλπ κλπ , όπως επίσης την έχει ωφελήσει και η απώλεια καλών φυλών από το παιχνίδι τα τελευταία 2 χρόνια με αποτέλεσμα να τραβήξει κάποιους παίκτες και να κάνει κάποιες προσθήκες όπως πχ ο Ταραχή από τη DnD η ο περιπλανώμενος The Snipers που γυρνάει από φυλή σε φυλή.

Αν θέλετε την άποψη μου αυτή τη στιγμή με τα τωρινά δεδομένα η ΜαοΜαο είναι η δεύτερη καλύτερη φυλή στο παιχνίδι μετά από τη SOL πάνω από τη CxC η την NM η οποιαδήποτε άλλη φυλή έχει εμφανιστεί τα 3-4 τελευταία χρόνια και αυτό επειδή σε κόσμο 1vs1 η Μάο δεν είχε καμία ελπίδα με Sol όσα λεφτά και αν έχωνε και αυτό αποδείχτηκε και στον κ49 που χωρίς τη βοήθεια της NM βρίσκοντας μια SOL με αρκετές απώλειες δεν θα μπορούσε να την κερδίσει .
Η αδυναμία της MAO στο στρατηγικό και στο παικτικο κομμάτι φαίνεται και από τον κόσμο 55 που έχασε κατά πολύ το προβάδισμα που είχε πάρει στην αρχή λόγω των χρημάτων που είχε ρίξει λόγω 3-4 Μπαν που έφαγε που όπως φαίνεται δεν μπόρεσε να τα καλύψει όπως είχε κάνει η SOL στον 42 ας πούμε.
Στο παιχνίδι υπήρξαν και άλλες φυλές με πολύ δυνατό roster που μάζευε την αφρόκρεμα του παιχνιδιού που λέμε όπως η QQ , η Nobles κλπ καμια όμως δεν κατάφερε να έχει διάρκεια στο παιχνίδι της , σε αντίθεση με τη SOL που εδώ και 4 χρόνια πρωταγωνιστεί .
Μιλάω με αποδείξεις και γεγονότα και όχι με λόγια του αέρα .
Στη SOL υπάρχουν μονάδες που συγκρίνονται με ολόκληρες φυλές στους τωρινούς κόσμους και αυτό θα φανεί μετα τον κ56 που ο κύκλος SOL θα κλείσει , και οποιοι αποφασίσουν να συνεχίσουν θα είναι αυτοί που θα πρωταγωνιστούν στους κόσμους που θα παίζουν .
Μπορώ να δεχτώ χαρακτηρισμούς για τον χαρακτήρα κάποιων , ότι είμαστε πολλοί αλαζόνες , επιθετικοί χαρακτήρες και την έχουμε δει κάπως αλλά αυτό γίνεται για να δίνουμε νόημα στο παιχνίδι και επειδή κάποιος πρέπει να παίξει το ρόλο του κακού .
Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ χαρακτηρισμούς για το παικτικο κομμάτι της SOL σε όλα τα επίπεδα .

Το επίτευγμα του κλεισίματος κόσμου με τη SOL είναι παικτικο παράσημο και αυτό το ξέρουν όσοι παίζουν και όσοι έχουν περάσει από τη φυλή .
Για αυτούς που δεν κατάφεραν να περάσουν απλά δεν ήταν τυχεροί , δεν χρειάζεται όμως να βγάζουν κόμπλεξ , και αυτοί μπορούν να δημιουργήσουν κάτι ανάλογο αν το παλέψουν .
Όλα συγκυρίες είναι .

Αυτά τα λίγα από μένα , ελπίζω να σας κάλυψα ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser34538

Αντι να τσακωνεστε για αλλους κοσμους καντε κατι αλλο.γεμιστε με μυνηματα αγαπης και καντε οτι μπορειτε να σας δωσουν μαθηματα φυλετικης εκπαιδευσης οι συνεχιστες φυλετικων τερατων του γκειμ *βαγκνερ λοβ,timetolose chess κλπ)..εχετε την δυνατοτητα.απασχολειστε τους και ξεζουμιστε τους απο γνωση.στειλτε στους davinci, king silva, για αρχη και αν περασετε τα βασικα θα σας πω και αλλους.:p
 

DeletedUser1292

Έρως(Lord Tristan πάρτους τα σωβρακα) ανικατεν μαχαν αδερφια
Κ ΌΤΙ PRAXIS ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ
Σας πονάει όπου σας βρει του Zen Master η τακτική (Zen <3 )
Που έλεγε κ ένα αρχαίο κινέζικο ρητο
 

DeletedUser33851

ηρεμα μην ερθει ο diff και μπεις στη τρυπα σου
 

DeletedUser1292

ηρεμα μην ερθει ο diff και μπεις στη τρυπα σου
Αλήθεια π χάθηκε αυτή η ψυχή...?ακομα κλαεί εκείνη την νιουκ στην γωνία του? Η μήπως ετοιμάζεται ν μας κάνει κάνα ντου χαχα
Ένας ένας με την σειρά παιδιά για όλους έχουμε κοκκινες.. Ξέρετε εσείς σαν τις σημερινές..
Πρώτα ξεκινάμε με τα τσιράκια σας
Screenshot_20181207-222703.jpg

Και μετά τρώμε όλα τα επιθετικά τ Ιούδα έτσι ν κάνουμε λίγο τζερτζελε για πάρτη σας
 

DeletedUser33851

κοκκινιζεις κανα επιθετικο σιγα το κατορθωμα χαχαχα
 

DeletedUser1292

κοκκινιζεις κανα επιθετικο σιγα το κατορθωμα χαχαχα
Κ μένουν στάσιμοι 2 απ τους καλύτερους παίχτες σας... Θα περίμενα περισσότερα απ ένα διδυμο Ιούδα ντιφ. . Καλά τον εκουαλαιζερ δεν τ μετράω καν.. Αυτός ν παλεύει με τπτ kings είναι μόνο άξιος .. Τέλος πάντως ας τους αφήσουμε αυτούς τους ξενέρωτους.. Μίλα μ για σένα τρελό αγόρι?? Πως τα πας ? Ο τσοπάνης σ βγάλε κάνα χωριό ν πάρεις η κάθε δεύτερο μήνα σ δωρίζει κάνα δυο ν χεις ν παίζεις??
 

Equalizer

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
269
Κ μένουν στάσιμοι 2 απ τους καλύτερους παίχτες σας... Θα περίμενα περισσότερα απ ένα διδυμο Ιούδα ντιφ. . Καλά τον εκουαλαιζερ δεν τ μετράω καν.. Αυτός ν παλεύει με τπτ kings είναι μόνο άξιος .. Τέλος πάντως ας τους αφήσουμε αυτούς τους ξενέρωτους.. Μίλα μ για σένα τρελό αγόρι?? Πως τα πας ? Ο τσοπάνης σ βγάλε κάνα χωριό ν πάρεις η κάθε δεύτερο μήνα σ δωρίζει κάνα δυο ν χεις ν παίζεις??

Εντάξει ρε τρελε, δεν είμαστε όλοι τόσο καλοί να νομπλαρουμε πρώτα 4 νομπλαρίσματα βαρβαρα. Θύμισε μου λίγο ποιες φυλές έχεις νομπλαρει εσυ;; :D
 

DeletedUser1292

Εντάξει ρε τρελε, δεν είμαστε όλοι τόσο καλοί να νομπλαρουμε πρώτα 4 νομπλαρίσματα βαρβαρα. Θύμισε μου λίγο ποιες φυλές έχεις νομπλαρει εσυ;; :D
Με ποιους παίχτες παίζω εγώ μάπες κ με ποιους εσύ μήπως θες ν σ θυμησω? Δεν σε είδα ν τολμάς ν κάνεις καμιά επίθεση σε παίχτες σαν εμένα γιατί πολύ απλά είσαι κοτοπουλάκι κ θα φας τ μούτρα σου.. Άρα βολεψου εκεί με τους φίλους kings να χαρείς τις μετρημένες μέρες που σ μένουν... Ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝΑΣ έρχεται με Zen Master τακτική που πονει
 

DeletedUser33851

εγω με κινητο απο το στρατο που παιζω 1v1 πιστευω μια πυξιδα στη ριχνω
 

Equalizer

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
269
Με ποιους παίχτες παίζω εγώ μάπες κ με ποιους εσύ μήπως θες ν σ θυμησω? Δεν σε είδα ν τολμάς ν κάνεις καμιά επίθεση σε παίχτες σαν εμένα γιατί πολύ απλά είσαι κοτοπουλάκι κ θα φας τ μούτρα σου.. Άρα βολεψου εκεί με τους φίλους kings να χαρείς τις μετρημένες μέρες που σ μένουν... Ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝΑΣ έρχεται με Zen Master τακτική που πονει

Τι σχέση έχει το ότι εγώ νομπλαρω παικτες και εσυ βαρβαρα με το ποια φυλή είμαστε; Ασχετε
 

DeletedUser33851

λεει οτι οι συμπαικτες του ειναι ασχετοι και οτι εμεις ειμαστε πολυ καλοι για να μας παρει χωριο εγω αυτο καταλαβα
 

DeletedUser33703

Αφου ξεκίνησε να τους καννιβαλίζει, λογικο να εχει αυτη την ιδεα για τους συμπαικτες του ...
 

MantisGM

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
40
Ποιοι είναι αυτοί οι άμοιροι που παρενοχλούν τη γαλήνη στον Παράδεισο;

Τους πολεμικούς μου χαιρετισμούς στην Sol !!
Εύχομαι μια ακόμη προσθήκη κατάκτησης κόσμου στην συλλογή.
 

kritigiannis

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
66
Έρως(Lord Tristan πάρτους τα σωβρακα) ανικατεν μαχαν αδερφια
Κ ΌΤΙ PRAXIS ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ
Σας πονάει όπου σας βρει του Zen Master η τακτική (Zen <3 )
Που έλεγε κ ένα αρχαίο κινέζικο ρητο



Εντάξει... τωρα το τερματισες!
Η έρως ειναι φυλη;;;
Σε δεκα μερες δεν θα υπαρχει κανένας... αν και η σολ εχει δωσει έμφαση στο κέντρο και νοτιοδυτικά. Ταυτόχρονα κλείνει δυο ηπείρους και απλώνετε σταδιακά μερα με τη μερα.

Ο μπλακο πιο πανω τα ειπε τοσο αναλυτικά, που οτι και να γραψω δεν εχει νόημα
 
Κορυφή