Η καλυτερη φυλη στον gr

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser34473
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια ειναι η καλυτερη φυλη


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    63

DeletedUser33011

Η καλυτερη φυλη που υπαρχει ειναι η ROX. Απορω γιατι δεν ειναι στη ψηφοφορια. Στημενες δημοσκοπησεις παλι
 

DeletedUser33970

Η συζητηση ειναι περισσοτερο μεταξυ cxc,sol,nobles,bbq θα ελεγα και ίσως dnd. Αν και η τελευταια δεν επαιξε πολεμο ουσιαστικα αλλα εκανε περιπατο.

1. CxC
Highlight. k26. Ρισταρτ η μιση φυλη 2 μηνες μετα, -1000+ χωρια στον πολεμο και το γυρισε.
Πολλοι κλεισμενοι κοσμοι
ο Κ16 ειναι μαλλον ο κοσμος τον οποιο θα θελανε να ξεχασουν και απο αποψη διπλωματιας και πολεμου καθως όντας η καλυτερη φυλη εχασε.

2. SOL
Highlight. k42(?)*. Περιπατο σε κοσμο με φυλη που υπαρχει στην λιστα αυτη, με AJE που εφτιαξε (υποτιθεται) ονομα-φοβητρο μετα τον 28, και με το απειρο πρεμ των στοπ. Βρεθηκε αντιμετωπη με 2 μπαν που κατα τα φαινομενα γυρισανε ενα μεγαλο κομματι του κοσμου εκεινη την περιοδο σε 2 δουκες της. Συνεχισε και κερδισε.
ο Κ30 ειναι ο αντιστοιχος κ16 της cxc οπου οι παντες συμμαχησαν εναντιων της ωστε να χασει τον κοσμο.

3. Νοbles - bbq.

Μεγαλα ονοματα, σχετικα εύκολοι κοσμοι χωρίς τοπ ονομα σαν αντιπαλο. Πολυ καλο υλικο ομως που θα την έκανε φοβητρο ακομα και στους δυσκολοτερους server.

4. DnD.
Highlight. k36 3v1 ήπειροι και εκμεταλλευτηκανε καθε αδυναμια στο επακρο και κανανε μια ανατροπη που κατατασσεται στο τοπ5 του ελληνικου σερβερ.
Κ29 ως μια μεγαλη αποτυχια καθως η φυλη υπερεκτιμησε τις δυναμεις της και βρεθηκε αντιμετωπη με ολον τον χαρτη.


Δεν καταλαβαινω αφου βαλατε πολλα ονοματα γιατι δεν μπηκε στην συζητηση η out του κ26. Έχασε κοσμο μεν, αλλα θεωρω πως αν εμπαινε σε οποιονδηποτε αλλο κοσμο απο τον 20 μεχρι τον 29 θα τον εκλεινε με περιπατο. Σοβαρη φυλη με πολλες δυνατοτητες.

* Για πολεμικους κοσμους της σολ βλ κ33. Αρρωστια και μονο στην σκεψη.


Η μαχη που θα ηθελα εγω να δω ειναι μια cxc αντιστοιχη του κ26 με την SOL του 42. Αυτη τη στιγμη αυτα ειναι τα 2 τοπ ονοματα του σερβερ χωρις καμια αμφισβητηση.

Καλημερα
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Εγώ θέλω και ένα post "Ο καλύτερος παίχτης στο .gr" να ψηφίσω Equalizer :p

ΥΓ. Αν και έτοιμος είμαι να ανοίξω ένα ποστ στον 42. δημοσκόπηση: Ποιός θα βγει 1ος σε χωριά;
(Μπας και όταν μπαίνω να χαζέψω έχετε γράψει τίποτα) :D

__________________________
Όσο για το καλύτερη φυλή για μένα είναι αυτή ή αυτές που έχεις τις καλύτερες αναμνήσεις όταν έπαιζες. Δεν πα να βγήκε τελευταία η φυλή σου, αν εσύ πέρασες καλά και ευχαριστήθηκες το χρόνο σου, αυτό έχει σημασία. Παραφράζοντας το ρητό του DaVinci "όλοι είναι χωριά που... ξεχνιούνται" :rolleyes:
 

-*Πικάντικο σουντζουκάκι

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
44
Για εμένα η cxc ειναι η καλύτερη φυλή του ελληνικού σέρβερ.

Η καλύτερη cxc δεν θα έχανε από την καλύτερη σολ σε καθαρό πόλεμο!

Όσον αφορά τον 49,αν η cxc μπει θα πρέπει να είναι προετοιμασμένη για τα χειρότερα καθώς η σολιστες θα έχουν την ευκαιρία να αποδείξουν αυτό που πιστεύουν,δηλαδή ότι είναι η καλύτερη φυλή του σέρβερ..

Αν τελικά μπει η cxc θα κριθούν πολλά!
 

DeletedUser34699

Για να μην ανοιξω και 3ο ποστ για να πω μια γνωμη πανω στις εκατερωθεν ανακοινωσεις και τον κανω ακομα πιο mad απο οσο ειναι (mad19 confirmed) θα το γραψω εδω.

Γενικα καλες οι ανακοινωσεις και η δημιουργια εντυπωσεων απο πλευρας σολ αλλα πολυ μπλα μπλα,και αντιφασεις , ο μπλακο στο τελευταιο του ποστ εκραξε σι εξ σι που ζητησαν συγκεκριμενες ρυθμισεις, αλλα εβγαλε απεξω και το παρατηρητηριο (ασχετα που δεν αρεσει σε κανεναν, παραμενει ρυθμιση νικο μου, και ειναι στο παιχνιδι που και εσυ διαλεξες να παιξεις, μην λεμε τα στραβα τον αλλων μονο)

Ειστε νεοι, ωραιοι , παιξτε το παιχνιδακι σας και αφηστε τις υπεροψιες και το trashtalk γιατι ο τελευταιος νεος και ωραιος που τα προσπαθησε αυτα την βρηκε απο αραπη (just sayin')

Αυτα απο μενα, σε καμια περιπτωση επισημη θεση cxc , απλως προσωπικη αποψη
 

DeletedUser33711

Αλλο πραγμα το να (συ)ζητας , και αλλο το να απαιτεις. (just saying)

Η Sol κανει κουβεντα για ρυθμισεις που θα ειναι ευνοικες για να ευχαριστηθουμε το παιχνιδι. Η CxC απαιτει ρυθμισεις για να κατεβασει την αυθεντια της. Η διαφορα ειναι οφθαλμοφανης Τολη , σε αυτο δεν εχεις δικαιο.

ΥΓ: Δεν ερχομαστε απο το Elvenar(UFC) να σας κερδισουμε στις Φυλετικες(Box).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser33711

...
Εγω απ οτι ειδα,χωρις να εχω μιλησει με κανεναν,ηταν οτι για να μπουν σε κοσμο επρεπε να πληρει καποιες προδιαγραφες.Ουτε απαιτησαν να μπουν αυτες ουτε το παιξαν καπου ντιβες...

Στο φορουμ , πριν λιγες μερες βγηκε ο excon και κατεβασε 4-5 λογους που εαν δεν ισχυσουν στον 49 η cxc δε θα μπει,περιεργως μαλιστα το θεμα αυτο μαζι με αλλα 2 εχουν διαγραφει πληρως απο το φορουμ οποτε δε μπορω καν να στα δειξω και να δω και ο ιδιος εαν θυμαμαι σωστα(εαν θυμαμαι σωστα αυτο ελεγε οτι η φυλη δε θα σκεφτει καν να μπει και μαλιστα ειχε υπογραφη εκ της διοικησεως). Για αυτην την ανακοινωση αναγγελια, οτι εαν δεν ισχυσουν 4-5 πραγματα εμεις δεν κατεβαινουμε καν, δημιουργηθηκε το θεμα.

Βγες πες βαριεμαι , δε μαζευω υλικο , δεν εχουμε ορεξη. Ολα αυτα θα τα καταλαβαινα, σε αυτα δε μπορω να σου πω τιποτα ειναι ανθρωπινα. Μη βγαινεις να πεις οτι μου ξινιζουν 4 απο τις 20 ρυθμισεις και δε μπαινω, ειναι αστειο στα δικα μου ματια τουλαχιστον.
 

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
Στο φορουμ , πριν λιγες μερες βγηκε ο excon και κατεβασε 4-5 λογους που εαν δεν ισχυσουν στον 49 η cxc δε θα μπει,περιεργως μαλιστα το θεμα αυτο μαζι με αλλα 2 εχουν διαγραφει πληρως απο το φορουμ οποτε δε μπορω καν να στα δειξω και να δω και ο ιδιος εαν θυμαμαι σωστα(εαν θυμαμαι σωστα αυτο ελεγε οτι η φυλη δε θα σκεφτει καν να μπει και μαλιστα ειχε υπογραφη εκ της διοικησεως). Για αυτην την ανακοινωση αναγγελια, οτι εαν δεν ισχυσουν 4-5 πραγματα εμεις δεν κατεβαινουμε καν, δημιουργηθηκε το θεμα.

Βγες πες βαριεμαι , δε μαζευω υλικο , δεν εχουμε ορεξη. Ολα αυτα θα τα καταλαβαινα, σε αυτα δε μπορω να σου πω τιποτα ειναι ανθρωπινα. Μη βγαινεις να πεις οτι μου ξινιζουν 4 απο τις 20 ρυθμισεις και δε μπαινω, ειναι αστειο στα δικα μου ματια τουλαχιστον.

Τα θεματα μεταφερθηκαν για καποιο λογο στου 48 το φορουμ απο τα γενικα που ηταν
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Εγω απ οτι ειδα,χωρις να εχω μιλησει με κανεναν,ηταν οτι για να μπουν σε κοσμο επρεπε να πληρει καποιες προδιαγραφες.
Λίιιγο ντιβιστικο ήταν αλλά οκ δεν το λες και υπερβολικο να θελουν ενα συγκεκριμενο range ρυθμίσεων αν και εγω θα έγραφα ενα πολύ ωραίο "Μπαινουμε στον 49, δεν μας ενδιαφέρει τι ρυθμίσεις θα έχει. Καλά να περάσουμε και καλές πυξίδες." :p

Μη βγαινεις να πεις οτι μου ξινιζουν 4 απο τις 20 ρυθμισεις και δε μπαινω, ειναι αστειο στα δικα μου ματια τουλαχιστον.
Εσυ Billy κόλλησες blackίτιδα ή είναι ιδέα μου και θες να αποδείξεις πόσο προ ειναι η SOL? :p Στη δημοσκόπηση που έχει μπει, να έχει η SOL περισσότερες ψηφους από QQ, Nobles, RIM και BBQ μαζί το λιγότερο αστείο μου φαίνεται :confused::D

ΥΓ. 1η προταση προς cxc και δεν δεχτηκε, 2η προταση προς cxc και παλι δεν δεχτηκε. Αφου το γκομενακι δεν γουσταρει μην το πιέζετε :p Εγω να κανω τη χαζη ερωτηση: Γιατι δεν περιμενετε σε ενα κοσμο να γραφτει η CxC (επισημα) και να χωθείτε late join ως SOL? (και πρεπει να ανακοινωθει 2 μηνες πριν λες και ειναι το Mayweather vs McGregor) :D
 

DeletedUser33711

Εσυ Billy κόλλησες blackίτιδα ή είναι ιδέα μου και θες να αποδείξεις πόσο προ ειναι η SOL? :p Στη δημοσκόπηση που έχει μπει, να έχει η SOL περισσότερες ψηφους από QQ, Nobles, RIM και BBQ μαζί το λιγότερο αστείο μου φαίνεται :confused::D

ΥΓ. 1η προταση προς cxc και δεν δεχτηκε, 2η προταση προς cxc και παλι δεν δεχτηκε. Αφου το γκομενακι δεν γουσταρει μην το πιέζετε :p Εγω να κανω τη χαζη ερωτηση: Γιατι δεν περιμενετε σε ενα κοσμο να γραφτει η CxC (επισημα) και να χωθείτε late join ως SOL? (και πρεπει να ανακοινωθει 2 μηνες πριν λες και ειναι το Mayweather vs McGregor) :D

Δε ξερω πιστευεις οτι με αυτη την προταση που εγραψα κανω κατι τετοιο ? Ή γενικα σε οσα γραφω δειχνω να προσπαθω να δειξω ποσο προ ή οχι ειναι η SoL και οποιαδηποτε αλλη φυλη ?

Στη δημοσκοπηση δεν εχω ψηφισει καν και προσωπικα σε προηγουμενες σελιδες στο θεμα εχω αναφερει οτι η CxC ειναι ενα βημα πανω απο τις υπολοιπες φυλες.

Οσο για τις προτασεις που γινονται, γινονται γιατι εχουμε ορεξη να παιξουμε και οχι να κανιβαλισουμε βαρβαρα και ανενεργους. Αλλη χαρα σου δινει το παιχνιδι οταν εχεις εναν αξιο αντιπαλο και αλλη οταν εχεις καποιον που μαθαινει τωρα το παιχνιδι και οπως και να το κανουμε η αντισταση δε θα ειναι ιδια... Εσυ ο ιδιος εχεις πει οτι βαριεσαι απο ενα σημειο και μετα οταν δεν υπαρχει αντισταση.
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Οχι βρε απλα σε πειράζω. Ως γνωστόν εσύ έχεις κριτική σκέψη και δεν παπαγαλίζεις :) Δεν ξερω αν ειναι μπροστά απο αλλες φυλες και προφανώς αν δεν έχεις παιξει μέσα στη φυλή δεν μπορείς να το ξέρεις. Θεωρω οτι όλες οι ιστορικά δυνατές φυλές έχουν μια αξιόλογη διοικητική και επιθετική/αμυντική οργάνωση οπότε μικρές οι διαφορές. Τώρα εκ του αποτελέσματος λογικό ειναι μια φυλή που έχει παίξει σε εύρος 40 κόσμων να έχει περισσότερους κερδισμένους κόσμους από αυτήν των 20 κόσμων. Αν και για μένα πολλές φορές δεν έχει σημασία η διάρκεια αλλά η ποιότητα. Θα θαυμάσω πιο πολύ μια εκπληκτική πορεία μιας φυλής σε ένα κόσμο παρά μια πολύ καλή πορεία μιας άλλης σε 5 κόσμους. Και ας είναι αντικειμενικά άδικο...

ΥΓ. εγώ βαριέμαι μόνο που γράφω πλέον :p
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
Οχι βρε απλα σε πειράζω. Ως γνωστόν εσύ έχεις κριτική σκέψη και δεν παπαγαλίζεις :) Δεν ξερω αν ειναι μπροστά απο αλλες φυλες και προφανώς αν δεν έχεις παιξει μέσα στη φυλή δεν μπορείς να το ξέρεις. Θεωρω οτι όλες οι ιστορικά δυνατές φυλές έχουν μια αξιόλογη διοικητική και επιθετική/αμυντική οργάνωση οπότε μικρές οι διαφορές. Τώρα εκ του αποτελέσματος λογικό ειναι μια φυλή που έχει παίξει σε εύρος 40 κόσμων να έχει περισσότερους κερδισμένους κόσμους από αυτήν των 20 κόσμων. Αν και για μένα πολλές φορές δεν έχει σημασία η διάρκεια αλλά η ποιότητα. Θα θαυμάσω πιο πολύ μια εκπληκτική πορεία μιας φυλής σε ένα κόσμο παρά μια πολύ καλή πορεία μιας άλλης σε 5 κόσμους. Και ας είναι αντικειμενικά άδικο...

ΥΓ. εγώ βαριέμαι μόνο που γράφω πλέον :p

Ετσι και αλλιως η ΣΟΛ ειναι η κορυφαια φυλη ολων των σερβερ ολων των browser games

ο κ49 θα ειναι τυπικη διαδικασια :D
 

Assassin Of Death

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
162
Θα πω cxc μονο και μονο επειδη ειναι ποιο παλια φυλη απο τη σολ, αν και θα ηθελα να δω ενα αγωνα sol,cxc,qq που για μενα ειναι απο τις καλυτερες φυλες τους gr και δεν εχει καμια φυλη απο αυτες τις 4 να ζηλεψει την αλλη.
 

DeletedUser34926

η καλη φυλη φαινεται στα δυσκολα, δυσκολους κοσμους.ποσοι απο εσας εχετε παιξει χωρις νυχτερινη προστασια? σε εποχη που δεν ηταν της μοδας το co play?

η rim ειναι ενας μυθος αλλα θα γινοταν μυθος αν υπηρχε η ψς?? ο τσες γνωριζει.

η cxc γυρισε στον 26 αλλα θα μπορουσε μονη της χωρις τα γνωστα που εγιναν?


δεν γινεται να πεις ποια ειναι η καλυτερη γιατι οι παιχτες εχουν λιγοστεψει πολυ και εχουν παιξει σχεδον σε ολες τις καλες φυλες..


για εμενα δεν υπαρχει καλυτερη αλλα καλυτερος κοσμος και αυτος ηταν ο κοσμος 7.


αν θελετε βγαλτε γκαλοπ για καλυτερο παιχτη οσοι δεν εχετε δει τσες δεν εχετε δει τιποτα στο παιχτικο παντα...στα πλανα ο καλυτερος ειναι ο tomaraya.
 

DeletedUser33711

Και τα τρια θεματα που αναφερεις

Καλυτερος κοσμος
Καλυτερος παικτης
Καλυτερος στα πλανα

Δε μπορει να ειναι αντικειμενικα, ο καθενας εχει δει διαφορετικα πραγματα και αντιθετως δεν εχει δει καποια αλλα. Λογικο και επομενο να κρινει τα δικα του αγαπημενα ο καθενας. Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι τα δυο ονοματα που αναφερεις δικαιως εχουν μια αλφα φημη. Με τον Κωστα επαιξα μαζι, θα ηθελα να παιξω αντιπαλος με tomaraya.
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
η καλη φυλη φαινεται στα δυσκολα, δυσκολους κοσμους.ποσοι απο εσας εχετε παιξει χωρις νυχτερινη προστασια? σε εποχη που δεν ηταν της μοδας το co play?

η rim ειναι ενας μυθος αλλα θα γινοταν μυθος αν υπηρχε η ψς?? ο τσες γνωριζει.

η cxc γυρισε στον 26 αλλα θα μπορουσε μονη της χωρις τα γνωστα που εγιναν?


δεν γινεται να πεις ποια ειναι η καλυτερη γιατι οι παιχτες εχουν λιγοστεψει πολυ και εχουν παιξει σχεδον σε ολες τις καλες φυλες..


για εμενα δεν υπαρχει καλυτερη αλλα καλυτερος κοσμος και αυτος ηταν ο κοσμος 7.


αν θελετε βγαλτε γκαλοπ για καλυτερο παιχτη οσοι δεν εχετε δει τσες δεν εχετε δει τιποτα στο παιχτικο παντα...στα πλανα ο καλυτερος ειναι ο tomaraya.

Με χαρακτηριστικη ευκολια και χωρις να θελω να απαξιωσω τον κωστα απο αυτα που φανηκαν στον 33 ισως λογω χρονου η δεν ξερω τι αλλο ο τσες δεν μπορεσε να κανει την διαφορα που θα πεις "αυτος ο παικτης δεν πιανεται" ισως να μην τον πετυχαμε στις καλες του μερες.ηταν καταλυτικος ο ρολος του μεν και ηταν απο τους καλυτερους αλλα δεν ξεχωρισε για να επιβεβαιωσει οσα λες στα δικα μας ματια

Ισως δεν ειχε την απαραιτητη ορεξη(που να την βρεις σε εναν κοσμο οπως ο 33 αλλωστε) η ισως τον ειχες πετυχει σε αλλες εποχες που οι υπεραριθμοι παικτες και σε συνδυασμο οτι ναι μπορει να ηταν ο ενας απο τους καλλυτερους αναμεσα σε ενα ματσο ασχετουςξεχωριζε,το παιχνιδι προχωρησε,μικρινε αλλα παραλληλα μεινανε παικτες που γνωριζουν το παιχνιδι και δν μιλαω για ****ες κλπ αλλα για πραγματα που τωρα θεωρουμε απολυτως βασικα καποτε ηταν ενας σχεδον ολοκληρομενος παικτης

Οποτε οι κουβεντα περι κορυφαιου παικτη η κορυφαιας φυλης ειναι πολυ γενικη και αοριστη

Αλλες εποχες επαιξαν οι περισσοτερες απο αυτες.....τωρα δεν δινω αδικο σε οσους θελουν να δωσουν ενα + στην cxc καθως ειναι η μονη φυλη που αντεξε μεσα στο χρονο και αρκετα απο τα μελλη της επισης σε υψηλα στανταρ (αν και η ολη προσπαθεια ειχε ξεκινησει απο κ5 αν θυμαμαι καλα για την ιστορια με διαφορες φυλες πριν καθιερωθει η cxc κ9)
 
Κορυφή