GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser17506

δηλαδή ο 2hot2handle ήταν ρουφιανολογαριασμός της βουντού στην στοπ, πέρασε ένας μήνας και δεν τον πήγατε εσωτερικό
μετά πέρασε από μέσα σολίστας όπως ισχυρίζεστε και ακόμα είναι στην φυλή σας
σοβαρά τώρα η σολ σας φταίει?
δεν πάει σε σένα ROFIUS

σε ποιόν κόσμο θα παίξουμε μαζί BTW? :D
 

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
Καλά από τότε που σε ξυρίσανε απο αρχηγό από την ταραχή σου,

έχεις γίνει πολύ αστείος :):).

Αυτός το επικό κλείσιμο σκόρπισε ρίγη συγκίνησης



Η αλήθεια είναι Νικόλα μου, όλοι έχουν την τιμή τους..

Βασικός κανόνας της αγοράς.


και δικοι σας παιχτες, όχι τόσο φανατικοί προφανως,

προσφερουν πολλες πληροφοριες χωρις ανταλαγμα

και σας κραζουν κιολας γιατι από ότι λένε οι ίδιοι

δε σας γουσταρουν


χα χα χα καλό;

κι ακομη δεν αρχίσαμε το ματς φίλε.

Που να δεις πιο κάτω τι θα γίνει


Καποιοι πιο τολμηροι κακομοίριδες ζητανε ανταλαγματα.. ;);)


Εμεις τους αντιμετωπίζουμε όλους με συμπάθεια,και βουδιστική συμπόνια.

έτσι κι αλλιως συνηθήσαμε πια κάθε μέρα να ακούμε βρισιές απείλες κατάρες και διάφορα άλλα χαριτωμενα απο τα οργισμένα νιάτα μας..


Εσείς να τους προσέξετε ιδιαίτερα πρέπει,

γιατί αλλιώς βλ΄πω να σας πουλουν οικοδόμους σε ουρανοξύστες στο Dubai..
Για αυτα εδω που ειπες σε ΔΙΚΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙΜΩΡΗΣΑΜΕ!!!
Θελατε να βαλετε ρουφιανο στη SOL ασχετε νουμπιδια, οπως ειχατε και στη voodoo
ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ!!
Βλεπατε διαμοιρασμο απο το πρωτο πλανο μας και χασατε 40 χωρια , μετα βριζατε τον speeda οτι ηταν ανενεργος!!
Τελικα Παρτακα ασχετε βαρβαροφαγε εμεις σου δωσαμε ενα μαθημα ζωης κρυψου και κλαψε στο λαγουμι σου τωρα!

καλες διαγραφες ευχομαι!!
 

DeletedUser34905

Ο φιγκο δεν αφησε τη φυλη του κ να αρχισει να νομπλαρει στις 8 το πρωι αδεια χωρια ...
Ναι για πες μας, οταν ειναι δικοι μας οι ρουφιανοι ειναι καλα τοτε,και βρισκουμε χιλιες 2 δικαιολογιες να τους υπερασπιστουμε,και μετα τους περνουμε και στη φυλη,αλλα φυσικα αμα ειναι των αλλων απαπα, πρεπει να βρισουμε και να πουμε ποσο μας χαλασαν το ωραιο παιχνιδι που ειχαμε πριν ε? Ετσι ειναι η σωστη κριση.
 

DeletedUser34748

ΣΚΚΟΥΠΙΔΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΣΤΟΠΙΤΕΣ


depositphotos_13631959-stock-photo-old-vintage-compass-on-ancient.jpg
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Γυρισα απο το πρωι και λεω θα παω να χαζεψω καμιά 10αριά σελίδες στο external αλλά μπούρδες. Λίγα έχετε γράψει :p Κάτι ψευτοβρισιές και βλακείες... Τεσπά στο θέμα μας

Κάποιοι δεν έχετε καταλάβει την έννοια ρουφιάνος στο παιχνίδι. Υπάρχουν ρουφιάνοι και ρουφιάνοι.
1. Αυτοι που αυτό απολαμβάνουν μόνο στο παιχνίδι. Ναι υπάρχουν παίχτες που μόνο αυτό τους αρέσει είτε επειδή δεν είναι καλοί στο ίδιο το παιχνίδι, είτε επειδή βαριούνται, είτε απλά γιατί αυτό τους εξιτάρει, να κάνουν τον ρουφιάνο
2. Αυτοί που επιλέγουν να αλλάξουν φυλή είτε στην αρχή του κόσμου, είτε ενδιάμεσα, είτε στο τέλος για προστασία του λογαριασμού τους, του κόπου τους (όπως θες το λες). Κατακριτέο μεν, αποδεκτό δε
3. Αυτοί που το κάνουν για λόγους "εκδίκησης". Κρατάνε κάποιες πίκρες από τη διοίκηση της φυλής τους, κάποιες λάθος κινήσεις της φυλής τους και αποφασίζουν να αλλάξουν στρατόπεδο συνειδητά.
4. Αυτοί που "τοποθετούνται" απο τη φυλή τους γι αυτο ακριβώς το ρόλο σε μια αντίπαλη φυλή

και διάφοροι άλλοι λόγοι που κάποιος καπελώνεται τον όρο ρουφιάνος αλλά ας μην επεκταθούμε σε παραπάνω απο τέσσερις.

Οποιοι και να είναι αυτοι οι λόγοι η διπλωματία (σχέσεις φυλών, ΣΕ, συμμαχίες κλπ) και η τοποθετηση "δικών μας" λογαριασμών σε αντίπαλη φυλή για να παίρνουμε πληροφορίες εννοείται οτι είναι μέρος του παιχνιδιού από τον Κ1 έως σήμερα. Κάποιες φυλές βασίζονται περισσότερο στη διπλωματία, άλλες περισσότερο στις μάχες, εξαρτάται από τον κόσμο και τις ρυθμίσεις του πάντα αυτό.

Στον συγκεκριμένο κόσμο γνώμη μου είναι οτι η νίκη της SOL είναι διπλωματικά και πολεμικά ισορροπημένη. Μια επιτυχημένη συμμαχία από την αρχή, δυνατές μάχες για να κερδίσουν 2 ηπείρους και την κατάλληλη στιγμή καταφέρνει (όπως όλα δείχνουν) με 1 διπλωματική (ναι σε αυτή την κατηγορία μπαίνει) κίνηση να κερδίσει έναν πόλεμο σε 10 μέρες.

Για τους "ρουφιάνους" The Odd Couple, speeda που τόσο εύκολα τους πετάτε τον χαρακτηρισμό δεν γνωρίζω σε ποια κατηγορία από τις 1,2,3,4 ανήκουν αλλά αυτό που γνωρίζω είναι οτι ΔΕΝ είστε πολλοί εσείς που θα αλλάζατε εύκολα φυλή σε αυτή την φάση του κόσμου έχοντας τον μισό σας και παραπάνω λογαριασμό πλέον μέσα στα κόκκινα ενώ πριν τον είχατε μέτωπο αλλά μέσα στα μπλε. Τί εννοω...

Πλευρά 1:
Παίκτες: The Odd Couple, speeda
Πλευρά 2:
Φυλές: STOP, STOP!, STOP..

Timeframe: Τελευταίες 24 ώρες

Συνολικές κατακτήσεις ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 60
Πλευρά 2: 9
Διαφορά: 51 :confused:

Όσο αιφνιδιαστική και να ήταν η στρατολόγηση δεν δικαιολογείται να φεύγουν 2 παίχτες από τη φυλή μου και αντί να τους παίρνω εγώ όλα τα χωριά (τουλ/τον αυτά που είναι μέσα στον πυρήνα μου) να μου κάνουν δυό τους ένα +50 και ως φυλή με 4000 χωριά να μπορώ να τους νομπλάρω μόνο 9 (φαντάζομαι και reclaim κάμποσα απο αυτά). Αν δεν μπορείς να πάρεις 20 χωριά μέσα στον πυρήνα σου από τον "ρουφιάνο" πώς περιμένεις να κερδίσεις ολόκληρη SOL και κόσμο μετά; o_O

Αυτά σαν mini παρατηρήσεις... Κατα τ' αλλα τα εμείς ως stop είμαστε περήφανοι για τη φυλή μας (με τα 100 μέλη) και τα βρισίδια σε προσωπικό βαθμό προς κάποιους solites θεωρώ οτι απλά δεν χρειάζονται σχολιασμό. Αν σας έλεγε ο αρχηγός σας "Κοιτάτε τι θα παθουν οι SOL αυριο! Θα μπει ο uppercut και ο equalizer σε μας!" να βγει ένας (μονο ένας) απο τη stop να μου πει οτι απο ντροπη θα έβγαινε απο τη φυλή του! ;) Πολυ αμφιβάλλω αν το 98% των μελών δεν θα ήταν υπερ μιας τέτοιας κίνησης και μάλιστα θα πανηγύριζε κιόλας.

Αυτά... και καλή δουλειά αιγόκερε! :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
The Odd Couple, speeda
ποιοι παιζουν αυτους τους 2 λογαριασμους ?Κραταω φακελους παιδια .


Στρατολογησατε την θειτσα ρε θηριααααααααα?
ο Σπυρος παιζει τον λογαριασμο? μηπως ειναι και κανενας βουβουζελας εκει κρυφα και κλεισει κοσμο στα μουλωχτά
?
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30832

.... Αυτά... και καλή δουλειά αιγόκερε! :D

Τα ιδια ειπα κ εγω οσον αφορα τους ρουφ

Οσο για τα χωρια που πηραν λογικο ειναι να παρουν τοσα πολλα αφου ο the odd couple ειχε γυρω στα 120+ χωρια αναμεσα σε δικα μας αδεια κ νομπλαρε 8 το πρωι + οτι πολλα δικα μας ηταν στο δρομο για πλανο

Αν συνεχιζαμε σε μια βδομαδα θα τον αφηναμε με τα μισα λογικα

Αλλα το κακο ειναι οτι πολλοι ξενερωσαν απιστευτα χωρις να μπορω να καταλαβω το γιατι

Στον 28 η ρουφιανια που παθαμε ηταν σαφως χειροτερη αλλα δεν το παρατησε κανεις κ τοτε ειχαμε μονο μια ηπειρο δικη μας οχι 2 ... βεβαια μετα κυνηγαγαμε φαντασματα κ ρουφ συνεχως αλλα μεχρι να φαω το μπαν οποτε κ τα παρατησαμε περασαν 6 μηνες... ισως αυτα τα φαντασματα κ το καψιμο ειναι που δεν γουσταρουν οι υπολοιποι τωρα
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ φημες λενε οτι την "επεφτε" στον Αφρικανο απο τον κ30 αλλα ο μικρος κρατουσε χαρακτηρα .Τι εγινε Νικο τελικα ,ολα για την φυλη ?
 

DeletedUser17325

Ειναι το λιγοτερο τραγικο να μιλατε για ρουφιανια που μεχρι και τωρα εχετε τον ρουφιανο στο ρουμ μας και ζηταει κλησεις το ζωαδι

Οπως ειπαμε ξεκινησατε υπουλα με τις αμυνες συνεχισαμε με την κυρηξη πολεμου ειχατε φυτευτο ρουφιανο και σας το γυρισαμε με τον χειροτερο τροπο
Ομως το πιο αστειο απολα ειναι πως τοσες μερες πιστευατε οτι εχετε τον ελεγχο με τον ρουφιανο και θα το γυρισετε και γινατε και εριστικοι εδω,αλλα οσο μοσχαρι αγραμματο ειναι αυτος αλλο τοσο ασχετοι ειστε εσεις

ΤΙΚ ΤΑΚ ΤΙΚ ΤΑΚ

Καλά όλα αυτά. Σύμφωνα με τα λεγόμενα σας όλα ξεκίνησαν από τους ΣΤΟΠ και εσείς απλά ανταποδώσατε και τους το γυρίσατε. Δραση-Αντίδραση. Ωραία ως εδώ.

Όμως....

Ποιος μου λέει εμένα που είμαι 3ος και απλα παρακολουθώ τις εξελίξεις πως αυτό δεν ήταν εξ αρχής το πλάνο σας; Πως οι παίκτες αυτοί ήταν εξ αρχής δικοί σας; Και πως ακόμα και αν ήταν αψογοι οι ΣΤΟΠιτες απεναντι σας, το αποτέλεσμα δεν θα ήταν το ίδιο και πάλι; Ρητορικές ερωτήσεις είναι αυτές. Τροφή για σκέψη.

Το θέμα είναι όμως ένα. Τους ΣΤΟΠιτες δεν του ξερω και δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα τι κάνουν. Σε σένα όμως και στον Βλάσση μιας και πάίξαμε μαζί, έχω να σας πω 2 πράγματα.

Αν πάω να δείρω ένα 10χρονο, δεν θα φέρω μαζί μου και 5 φουσκωτούς για βοήθεια. Όταν είσαι τόσο καλύτερος από τον αντίπαλο (ετσι δηλωνατε αν μη τι άλλο) τον κερδίζεις με τις συνθήκες να είναι εναντίων σου. Ετσι αποδικνύεις την αξία σου, κλείνεις στόματα και τον ξεφτιλλίζεις. Αλλιώς.. αφήνεις αμφιβολίες. Μήπως τελικά δεν είσαι και τόσο καλύτερος ; Μήπως τελικά είσαι απλά μια φούσκα ;
Ναι, ναι ξέρω θα μου πείτε πως πήρατε 80 χωριά σε 1 εβδομάδα. Πως είναι παιχνίδι στρατηγικής. Πως οι ρουφιανοι είναι μερος του παιχνιδιου.... Δεν έχει σημασία.

Όταν δηλώνεις Barcelona και παίζεις με Αστερα Κωλοπετινίτσας, θα παίξεις εκτος έδρας, με μοκασίνια, ξενυχτισμένος και με hangover, και με τη διαιτησία εναντίων σου και θα κερδίσεις. Γιατί είσαι η Barcelona. Αλλιώς είσαι απλά μια ομαδούλα λίγο καλύτερη από την αντίπαλη. Κέρδισες μεν αλλά στα πέναλτι.

Υ.Γ. κάλλιο να σου βγει το μάτι παρά το όνομα λένε.
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Όταν δηλώνεις Barcelona και παίζεις με Αστερα Κωλοπετινίτσας, θα παίξεις εκτος έδρας, με μοκασίνια, ξενυχτισμένος και με hangover, και με τη διαιτησία εναντίων σου και θα κερδίσεις. Γιατί είσαι η Barcelona. Αλλιώς είσαι απλά μια ομαδούλα λίγο καλύτερη από την αντίπαλη. Κέρδισες μεν αλλά στα πέναλτι.

Υ.Γ. κάλλιο να σου βγει το μάτι παρά το όνομα λένε.

Λογικά αυτά που λες αλλά λάθος ;) Ξεχνάς το βασικό που είναι το θα "επιλέξεις να παίξεις...". Ως Μπάρτσα είσαι ικανή να χάσεις 0-4 εκτός έδρας και θα καταφέρεις να κερδίσεις εντός έδρας 6-1 σε 90 λεπτά και θα μείνεις στην ιστορία! :eek: (ρε δεν το είδα το ματς χθες, τώρα το διάβαζα, κρίμα... μλκία).

Σε μια βδομάδα δεν θα θυμάται κανείς αν η μπάρτσα πήρε ένα πέναλτυ που μπορεί να μην ήταν, αν η διαιτησία ήταν λίγο υπερ της, αν η αντίπαλη ομάδα είχε τραυματισμούς αν, αν. Θα μείνει μόνο η ιστορική ανατροπή. Το ίδιο κι εδώ. Αν η καλύτερη φυλή επιλέξει να παίξει 10 μέρες αντί για 10 μήνες είναι επιλογή της. H δική μας λογική εξέλιξη των πραγμάτων δεν σημαίνει οτι θα είναι και αυτή που θα ακολουθηθεί από τους άλλους. Τώρα αν ο βουβουζέλας από την αρχή του κόσμου έπαιζε τον speeda ενώ φαινόταν να είναι στα μαχαίρια με τη SOL και πάλι μπράβο τους τί να πώ... lol

Συμβουλή chess: Αφήστε τα χωριά. Βγήκε ο ήλιος. Βολτίτσες, γκομενάκια, διάβασμα για τους μικρούς της παρέας. Summer is coming... ;)
 

DeletedUser2088

Πραγματικά το external έχει βελτιωθεί πολύ στο επίπεδο διάλογου που κάνετε οι περισσότεροι.

Πολλοί παίχτες και από τις δυο πλευρές προσπαθούν να επαναφέρουν τον διάλογο σε ένα λογικό επίπεδο και το εκτιμώ αφάνταστα.

5 συγκεκριμένα ατομα (και από τις δυο πλευρές) κάνουν τα πάντα για να τον υποβαθμίσουν σε επίπεδο λιμανιού.

Το θέμα κλειδώνει,
ξέρω ότι θα ανοίξετε νέο θέμα, αλλά το κάνω για να έχω ξεκάθαρη άποψη και να αρχίσω να μπανάρω IP.

Καλημέρα σε όλους.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή