GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser33711

Οχι εγω εμεινα ιδιος αυτο ελεγα τις προαλλες οτι παιζει να ειμαι μονο εγω και ο εταιρος μπιλ που δε βριζουμε...αλλα δε μπορουν να μου κανουν τον καφκαλια παναγια και να συνεχισω να κανω παρεα μαζι του <3
 

AdrenaLine

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
87
Το αστειο ειναι να περιφανευομαστε σε ελληνικο σερβερ οτι φτασαμε τελικο..ενω με το που ξεκιναει ο κοσμος, αντε βαλε κ 15 μερες παιζουμε ημιτελικα..Ο 1ος ειναι 1ος ο 2ος δν ειναι τπτ.. Παμε τωρα στο στησιμο και των 2 φυλων που ειναι για κλαμματα...Οποιος ανοιγει χαρτη κ λεει οτι το στησιμο που εκανε η σολ μεχρι τωρα ειναι προ καλυτερα να μην ασχοληθει με δοιηκηση ποτε(da vinci ασχετε απλα παιζε μονο)(βουβουζελα θα στο ξηγησω πριβε αμα θες να γινουμε κ φιλαρακια)..Απο την αλλη στην στοπ πινουμε καφεδες και δν αλλαξαμε σχεδον τπτ(Ας το κλεισουμε απο τωρα το μαγαζι)..Ο μεγαλυτερος λογαριασμος μας με 300 χωρια δν εχει μετωπο (#OMG). Λογω το νεαρο της ηλικιας μου ειπα να γραψω κ εγω 2 πραγματα και να αποσυρθω στα παρασκηνια .. ΣΧΕΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
Το αστειο ειναι να περιφανευομαστε σε ελληνικο σερβερ οτι φτασαμε τελικο..ενω με το που ξεκιναει ο κοσμος, αντε βαλε κ 15 μερες παιζουμε ημιτελικα..Ο 1ος ειναι 1ος ο 2ος δν ειναι τπτ.. Παμε τωρα στο στησιμο και των 2 φυλων που ειναι για κλαμματα...Οποιος ανοιγει χαρτη κ λεει οτι το στησιμο που εκανε η σολ μεχρι τωρα ειναι προ καλυτερα να μην ασχοληθει με δοιηκηση ποτε(da vinci ασχετε απλα παιζε μονο)(βουβουζελα θα στο ξηγησω πριβε αμα θες να γινουμε κ φιλαρακια)..Απο την αλλη στην στοπ πινουμε καφεδες και δν αλλαξαμε σχεδον τπτ(Ας το κλεισουμε απο τωρα το μαγαζι)..Ο μεγαλυτερος λογαριασμος μας με 300 χωρια δν εχει μετωπο (#OMG). Λογω το νεαρο της ηλικιας μου ειπα να γραψω κ εγω 2 πραγματα και να αποσυρθω στα παρασκηνια .. ΣΧΕΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ

Να βγαινεις ετσι να πετας μπηχτες για στησιμο ειναι κακο.δεν λεω πως το στησιμο της σολ ειναι τελειο αλλα ειναι αξιοπρεπεστα το μπροστα στης στοπ

Επειδη βγηκες ομως και ειπες οτι το στησιμο της σολ δεν ειναι προ και επειδη καταλαβαινω αμεσως οτι εχουμε να κανουμε με εμπειρο παικτη εδω περα(τουλαχιστον ετσι εχω ακουσει απο ολους) θα ηθελα απο σενα μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη τι παει στραβα σε αυτο το στησιμο βαση αντιπαλου παικτων ρυθμισεων κλπ.ενοειτε πως κατα την διαρκεια του πολεμου μπορει να αλαξουν τα προσοπα και οι συνθηκες οποτε αλλοι παικτες να επικεντρωθουνε αλου ισως αλλα πολυ θα ηθελα να μαθω τι το στραβο εχει το στησιμο μας πριν την εναρξη του πολεμου

κοκκινοςφραγκος δεν χρειαζεται μετοπο βαλτε τον να τα κανει ολα αμυντικα μπας και βαρεθουμε καποια στιγμη και τα παρατησουμε..
 

S.SPIROUS

Ενεργό Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
15
Τι να μας πεις και εσυ ρε xhunter για αναλυση μετωπου,τα πηρατε τα χωρια μου στον 38 η σας κοβουν τα βαρβαρα,η μηπως σας παιζουν αυτα ρικλειμς...
Οι φυλετικες τελικα ειναι σα το ποδοσφαιρο και το λολ, ολοι ειναι γνωστες και παιχατραδες κανεις δε θα σου πει δε ξερω,ειμαι μετριος κτλ:p
Αν το επιπεδο των στοπ ειναι σα τη λουσερ του 38 η σολ θα κανει περιπατο,απλα τα πραγματα...
Καλη επιτυχια στα παιδια της σολ αν και δε νομιζω να χρειαζονται την ευχη μου!!!
 

DeletedUser33711

Ο καθενας εχει την αποψη του για το πως πρεπει να στηθει μια φυλη. Η απαντηση βρισκεται στη μεση , στηνεις την φυλη σου αναλογα με το υλικο που εχεις και το πως μπορεις να αξιοποιησεις τον τροπο παιχνιδιου σου.

1. Στον κοσμο 37 και σε καθε αλλο κοσμο είδαμε μια CxC να φτιαχνει το μετωπο της χωρις πυρηνες με παρα πολλους παικτες στο μετωπο σε πολλα μερη.
Θετικα:
  • Μπορει σε καθε πλανο να βαζει πολλους λογαριασμους να νομπλαρουν απο κοντα.
  • Οποιος τρωει πλανο το τρωει σε λιγα χωρια και θεωρητικα η αμυνα ειναι ευκολη καθως ειναι πιο δυσκολο να χασεις την μπαλα.
Αρνητικο:
  • Οι καλοι και εμπειροι παικτες της διχως πυρηνες αδυνατουν στην εκινηση του πολεμου να αποδωσουν στο 100% των δυνατοτητων τους απο αποψη afterplan αλλα και αμυνας.
  • Στο θεμα της αμυνας οι παικτες βασιζονται σε σημαντικο βαθμο στη φυλη τους , οι τρυπες ειναι ζητημα χρονου εαν ειναι ανενεργοι.
Αποτελεσμα: Σε ενα μετωπο διχως αντιπαλο μπορει να μαζεψει πολλα χωρια απο κοντα.

2. Σε αντιθεση στον κοσμο 36 η DnD εστησε μετωπο για πολεμο, με χαρτη εναντιων της φαινομενικα 3v1, δημιουργουντας ισχυρους πυρηνες παικτων με βαθος σε πλατος και οχι σε μηκος προκειμενου να μπορουν οι εμπειροι παικτες της να βγαλουν τις αμυνες που χρειαζεται για να κρατηθει μια ηπειρος εναντια σε τρεις.
Θετικα:
  • Στηριχτηκε στους καλους λογαριασμους της για να κρατησει την ηπειρο της απαραβιαστη στην αμυνα
  • Οι εν λογω λογαριασμοι μπορεσαν να αντιμετωπισουν πλανα πολυ δυσκολα που σε διαφορετικη περιπτωση θα ειχαν δημιουργησει τεραστια προβληματα, διχως μεγαλο πυρηνα δυσκολα βγαζεις ατομικα καλες αμυνες. Ενω παραλληλα ακολουθησαν την παραδοση της DnD για το καθημερινο press.
Αρνητικο:
  • Δε μπορουσαν να νομπλαρουν ΟΛΟΙ οι λογαριασμοι σε καθε πλανο
  • Μεγαλη εκταση μετωπου εαν δεν ξερεις τι κανεις με το λογαριασμο σου
Αποτελεσμα: Εκανε το ακατορθωτο.

Τι συμπερασμα βγαζουμε απο τα παραπανω , αναλογα με το υλικο σου η σωστη διοικηση στηνει διαφορετικα το μετωπο της. Είναι καποιο απο τα δυο σωστο και λαθος? Οποιος απαντησει ναι μαλλον ειναι αφελεις.

Στο μονο που θα συμφωνησω ειναι οτι λογαριασμος πρωτος στην καταταξη χωρις ουσιαστικο μετωπο δεν βοηθαει τη φυλη οσο θα επρεπε , παρολα αυτα οπως ειπε και ο προλαλησαν εαν σου φτιαξει 250 αμυντικα και σου πεταει και 50 επιθετικα με συνεπεια ειναι εξισου χρησιμος. Παρολα αυτα ρισκαρεις να μεινει στασιμος, εκτος εαν γεννηθουν και αλλα βαρβαρα στο ριμ των 44 και 54.

ΥΓ: Το μονο σιγουρο , ειναι οτι εαν καποιος βγει και πει οτι το στησιμο της SoL ειναι κακο , μαλλον δεν πρεπει να ξανασχοληθει με φυλετικες. :oops:
 

AdrenaLine

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
87
Τι να μας πεις και εσυ ρε xhunter για αναλυση μετωπου,τα πηρατε τα χωρια μου στον 38 η σας κοβουν τα βαρβαρα,η μηπως σας παιζουν αυτα ρικλειμς...
Οι φυλετικες τελικα ειναι σα το ποδοσφαιρο και το λολ, ολοι ειναι γνωστες και παιχατραδες κανεις δε θα σου πει δε ξερω,ειμαι μετριος κτλ:p
Αν το επιπεδο των στοπ ειναι σα τη λουσερ του 38 η σολ θα κανει περιπατο,απλα τα πραγματα...
Καλη επιτυχια στα παιδια της σολ αν και δε νομιζω να χρειαζονται την ευχη μου!!!
το να βγαινεις να περιφανευτεις επειδη εκανες ρεκλαιμ τα χωρια που σου επαιρνα απο τις 10 ωρες πριν φας πυξιδα , νομιζω σου αξιζει ενα ποστ σαν το βασιλια μποκολι..
 

DeletedUser34705

Το αστειο ειναι να περιφανευομαστε σε ελληνικο σερβερ οτι φτασαμε τελικο..ενω με το που ξεκιναει ο κοσμος, αντε βαλε κ 15 μερες παιζουμε ημιτελικα..Ο 1ος ειναι 1ος ο 2ος δν ειναι τπτ.. Παμε τωρα στο στησιμο και των 2 φυλων που ειναι για κλαμματα...Οποιος ανοιγει χαρτη κ λεει οτι το στησιμο που εκανε η σολ μεχρι τωρα ειναι προ καλυτερα να μην ασχοληθει με δοιηκηση ποτε(da vinci ασχετε απλα παιζε μονο)(βουβουζελα θα στο ξηγησω πριβε αμα θες να γινουμε κ φιλαρακια)..Απο την αλλη στην στοπ πινουμε καφεδες και δν αλλαξαμε σχεδον τπτ(Ας το κλεισουμε απο τωρα το μαγαζι)..Ο μεγαλυτερος λογαριασμος μας με 300 χωρια δν εχει μετωπο (#OMG). Λογω το νεαρο της ηλικιας μου ειπα να γραψω κ εγω 2 πραγματα και να αποσυρθω στα παρασκηνια .. ΣΧΕΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ

Tα λέμε οποτε θές δεν έχω θέμα αν και την εννοια "φιλος" εχω μαθει να την ξεχωρίζω και εικονικο φίλο δεν είχα ποτε.
Για να βγαινεις να λές οτι το στισημο της ΣΟΛ δεν ειναι καλό τοτε δεν ξερεις το υλίκο της , δεν ξερεις τους παικτες της και σε ΠΟΙΑ ΣΗΜΙΑ εχουν βγάλει αυτους τους ΑΣΣΟΥΣ που θα παιξουν την κυριοτερη μπαλα . Συγκρινε καποια σημεια στο χαρτη με παικτες των ΣΟΛ και το βαθος παιτων των ΣΤΟΠ ειναι καποια σημεια που ευκολα θα γινουν ρηγματα εκτος αν η ΣΤΟΠ εχει προνοιηση γι αυτα , εχει καταλαβαει την ΣΟΛ και απλα πινει το καφε τους και τους κοροιδευει.

Η Στασημοτητα τον ΣΤΟΠ μου δειχνει ή ασχετοσυνη που δινω σε αυτο ενα 20% ή οτι ξερει τι κανει και κοροιδευει τους Σολιστες για αυτο ασχολουμε και βλέπω το χάρτη θέλω να δω τι θα γινει στα πρωτα πλάνα , δεν γινετε να ειναι τοσο χαλαροι χωρις λογο εχουν και αυτοι ασσους δεν γινετε να πεις ασχετους 50 λογαριασμους.

Οσο για τον πρωτο λογαριασμο εγω δεν θεωρω λαθος να μεινει πισω ενας μεγαλος λογαριασμος αν το κοιταξεις μεσα απο ενα καλο καθρεπτη μπορει να λειτουργησει σαν το καλυτερο σαππόρτ , και αυτο που λεω δεν θελει πολυ μυαλο...

Δεν ειμαι σχετικος αλλα ουτε και ασχετος με το παιχνιδι εχω φαει εδω μεσα τα λυσακα μου απο 2008 , και ξερω πιστευω να διαβαζω χαρτη στα υποόιπα ειμαι ασχετος οπως λενε ολοι :p
 

S.SPIROUS

Ενεργό Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
15
το να βγαινεις να περιφανευτεις επειδη εκανες ρεκλαιμ τα χωρια που σου επαιρνα απο τις 10 ωρες πριν φας πυξιδα , νομιζω σου αξιζει ενα ποστ σαν το βασιλια μποκολι..
αχαχαχαχαχ κλαιω, ποτε μου τα πηρες? οταν δεν ειχα ουτε εμπορο για να κοψω? η οταν δεν υπηρχε ουτε τσεκουρι για ανακαταληψη?
Xωριο απο τις 10 ωρες δε πηρες ποτε,αμφιβαλω αν θα επερνες απο τη μια αλλα οκ...
Παλευατε ενα μηνα ολη η φυλη να με βγαλετε απο το ριμ μαζι με το φωτη,εν τελη τα καταφερατε αφενος γιατι οπως ειπα δεν ειχε απομηνει τιποτα αφετερου ξενερωσα με τους δικους μου και λαικιστη λακισα....Οποτε κανε μας τη χαρη και μην εκτιθεσαι και επειδη εδω ειναι ποστ για τον 42 δε θα μπω σε περαιτερο κουβεντα οτι εγινε εγινε,σιγα σιγα θα μαθεις και εσυ!!!
 

DeletedUser33703

Παμε τωρα στο στησιμο και των 2 φυλων που ειναι για κλαμματα...Οποιος ανοιγει χαρτη κ λεει οτι το στησιμο που εκανε η σολ μεχρι τωρα ειναι προ καλυτερα να μην ασχοληθει με δοιηκηση ποτε(da vinci ασχετε απλα παιζε μονο)(βουβουζελα θα στο ξηγησω πριβε αμα θες να γινουμε κ φιλαρακια).

Θα συμφωνήσω με το παλικάρι, μάλλον δεν ξέρουμε καλά το παιχνίδι , θα περιμένουμε από την 1η του μήνα να μας το μάθεις .
 

AdrenaLine

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
87
Θα συμφωνήσω με το παλικάρι, μάλλον δεν ξέρουμε καλά το παιχνίδι , θα περιμένουμε από την 1η του μήνα να μας το μάθεις .

Δεν ειμαι καν δοιηκηση , οποτε το πως θα παιξω ειναι θεμα εντολων οπως εχει γινει μεχρι τωρα αφου μιλαμε για φυλετικες μαχες κ δν κανω εγω κουμαντο στα πλανα,επισης δν ειπα οτι εχουμε καλυτερο στησιμο απο εσας.. Απο εκει κ περα μερικα πραγματα φαινοντε κ εχω καθε δικαιωμα να πω την αποψη μου..Δεν θεωρω το στησιμο σας καλο και τελος.

dark tornado δν μπορω να πω οπως καταλαβαινεις..Το κακο το κανουν οι λεπτομερειες.
 

ΛΕΦΤΗΣ

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
76
Καλες μαχες και απο εμενα.Ας κοιταξουμε να το ευχαριστηθουμε και ας νικησει ο καλυτερος!
 

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
Δεν ειμαι καν δοιηκηση , οποτε το πως θα παιξω ειναι θεμα εντολων οπως εχει γινει μεχρι τωρα αφου μιλαμε για φυλετικες μαχες κ δν κανω εγω κουμαντο στα πλανα,επισης δν ειπα οτι εχουμε καλυτερο στησιμο απο εσας.. Απο εκει κ περα μερικα πραγματα φαινοντε κ εχω καθε δικαιωμα να πω την αποψη μου..Δεν θεωρω το στησιμο σας καλο και τελος.

dark tornado δν μπορω να πω οπως καταλαβαινεις..Το κακο το κανουν οι λεπτομερειες.

Το κακο δεν ειναι οτι εχεις αποψη αλλα οτι δεν μπορεις να την αιτιολογησεις , επισης το να κραζεις τη φυλη σου στο εξωτερικο ειναι ασχημο ακομα και αν ειστε ασχετοι.
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Ο xHunteRx έχει τα δίκια του. Είναι σαν το πόκερ. Όλοι οι παίχτες στο επίπεδο Α κοιτανε μονο τα χαρτια τους, στο επίπεδο Β σκέφτονται τί μπορεί να κρατάει ο αντίπαλος και στο επίπεδο Γ σκέφτονται τί νομίζει ο αντίπαλος οτι κρατάνε οι ίδιοι και αναλόγως παίζουν :D Είναι η φάση που πέφτουν οι μπλόφες στο τραπέζι και αυτό είναι καλό για το game. Τωρα αν ο xHunteRx μπλοφάρει ή όχι είναι τροφή για σκέψη. Οι περισσότεροι παίχτες και στις φυλετικές είναι στο επίπεδο Α ή Β οπότε λογικό είναι το μετωπικό στήσιμο της SOL να φαντάζει ιδανικό στους περισσότερους και μη με πείτε ψεύτη αλλά οπτικά είναι και μπράβο στον DaVinci. Όμως, όπως σου λέει ο αλλος, μα έχω ασσους δεν μπορω να τους πετάξω και ας ειναι το board scary έτσι κι εδω σου λέει ο άλλος μα κοίτα μέτωπο που έχω φτιάξει χωρίς να κοιτάει όλο το board. Από εκεί και πέρα όσο καλή στρατηγική σκέψη κ να έχει ο xHunteRx ή ο Blacko ή ο οποιοσδήποτε το τί μπορεί να γίνει στην θεωρία και τί στην πράξη είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο και δεν εξαρτάται αποκλειστικά από τους ίδιους :p Εγω εξακολουθω να πιστευω οτι σε 2,5 μηνες θα κερδισει η SOLή τουλ/τον θα φαίνεται οτι κερδίζει καθαρά και αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με το μετωπικό στήσιμο αλλά με το πόσο πιο υγιής φυλή φαίνεται τουλ/τον στα δικά μου μάτια.

Ασχετο, σημερα είδα τις ρυθμίσεις κόσμου. Καλά ρε ο κόσμος είναι χωρίς fakes? Τί πόλεμος θα είναι αν δεν πέφτουν χιλιάρικα τα σπαθάκια; Ως θεατής ξενέρωσα λίγο αλλά οκ εσείς παίζετε, εσείς ξέρετε.

ΥΓ
respect για το format του ποστ. πολυ professional :p
 

DeletedUser30832

ωραιο ποστ aser

κ γενικα τα ποσταρισματα ολων εχουν πλεον ανεβει επιπεδο εκτος απο του ντα βιντσι που παρεμενει σταθερη αξια για να γελασεις ( δεν το λεω αρνητικα )

ειτε συμφωνουμε ειτε οχι πρεπει να κραταμε ενα επιπεδο στη συζητηση για να μπορει να ειναι παραγωγικη

Το οριο fakes οντως μπορει να ειναι ενα θεμα αλλα αν χρησιμοποιηθουν σωστα μπορει να ειναι πολυ αποτελεσματικες

Το ωραιο οταν υπαρχει οριο fakes ειναι οτι αν εχουν μπει σωστα δεν ξερεις αν ειναι κανονικες η' οχι

Οσο για τον δρακο δεν ξερετε εαν εχει 300 αμυντικα η' 300 επιθετικα :rolleyes:

Οποτε δεν μπορειτε να κρινετε ακομα
 

AdrenaLine

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
87
Το κακο δεν ειναι οτι εχεις αποψη αλλα οτι δεν μπορεις να την αιτιολογησεις , επισης το να κραζεις τη φυλη σου στο εξωτερικο ειναι ασχημο ακομα και αν ειστε ασχετοι.
Καλα δν θα πω που υστερεις εννοειται . Και με τους voodoo τους εκραζα το χω σε γουρι..Κοιτα μην φας κανα μπαν εσυ σχετικε κ κλαιγεσαι για πορους μπας κ ανεβεις παλι.
 

DeletedUser33711

Το οριο φεικ εαν μπορεις να το διαχειριστεις σωστα μπορεις να βγαλεις καλυτερα φεικ πλανα απο οτι οταν εχεις και τις φεικ χωρις οριο. Ειναι πιο πολυ θεμα προσαρμογης , δε θα ελεγα οτι ειναι ξεκαθαρα αρνητικο.

Απο κει και περα, ξερουμε και οι δυο οτι πιο πιθανο ειναι ο δρακος να εχει 300 αμυντικα παρα 300 επιθετικα.
 

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
Καλα δν θα πω που υστερεις εννοειται . Και με τους voodoo τους εκραζα το χω σε γουρι..Κοιτα μην φας κανα μπαν εσυ σχετικε κ κλαιγεσαι για πορους μπας κ ανεβεις παλι.

Γιατι τους voodoo εσεις τους κερδισατε?? Ρουφιανο ειχατε τον δευτερο λογαριασμο τους και δεν μπορουσατε να τους παρετε χωρια, τοσο τραγικοι ειστε. Οσο για τα μπαν, εχουμε αρκετους λογαριασμους και απειρους πορους δε θα την γλιτωσεις την πυξιδα μην μου φοβασαι θα μπεις και εσυ στην λιστα με τους πυξιδιασμενους του κ42.

υγ. οτι καθομαι και απανταω σοβαρα σε παικτη που μετα απο 4μιση μηνες δεν εχει 100 εκκ φαρμ ειναι λιγο περιεργο.
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Απο κει και περα, ξερουμε και οι δυο οτι πιο πιθανο ειναι ο δρακος να εχει 300 αμυντικα παρα 300 επιθετικα.
Οτι έχει στρατό και δεν χτίζει μόνο είναι εξακριβωμένο δηλαδή, οκ γιατι το είχα απορία. :D
Bill ειλικρινα αν επαιζα θα ημουν 2ος σε χωρια ή υπήρχαν ελπίδες; :oops: Τουλ/τον θα υπηρχε μεγαλο challenge "farm vs premium the absolute battle" κι ετσι... :D

Το οριο fakes οντως μπορει να ειναι ενα θεμα αλλα αν χρησιμοποιηθουν σωστα μπορει να ειναι πολυ αποτελεσματικες
Καλα μπουρδες. Πειτε οτι παιζετε ολοι σας σε νουμποκοσμο :p Οχι οκ και στον 13 οριο φακε ειχαμε. Να δεις κατι χιλιαρικα fakes με 1 ανιχνευτη μονο. :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή