Προωθηση ιδεων Ελληνικης κοινοτητας

  • Δημιουργός θέματος atomaki7
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

να υπαρχει εικονειδιο διπλα απο το λινκ για το φορουμ το εξτερναλ για καινουργια μυνηματα.οπως το φυλετικο
 

DeletedUser

Αγνοηση επιθεσεων που κανει καποιος συγγκεκριμενος παικτης και οχι μια μια κλικ και στην μπουκα..
 

DeletedUser

παιδια είχα βάλει κι εγώ μια ιδεά πριν αρκετο καιρό που είχε τυχει ολικης αποδοχής και ειναι εφικτη. δεν ξέρω αν μπορειτε να αλλάξετε την λιστα αλλα θεωρώ οτι είναι κατι πολύ χρήσιμο. η ιδέα ηταν αυτή.


ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΑΠΛΑ ΙΣΩΣ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ....: ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΝΟΥ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΟΣΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΧΩΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΙΕΛΕΙ ΑΜΥΝΕΣ....
 

DeletedUser

Στρατόπεδο


Να υπάρχει επιλογή :

α) χρόνου ζωής των στρατοπέδων αναλόγως των διατιθέμενων νομισμάτων (πχ στρατόπεδο 5 ημερών/100 νομίσματα, στρατόπεδο 7 ημερών/130 νομίσματα κλπ)

β) επιστροφής των αποστελλομένων στρατευμάτων από το στρατόπεδο, πίσω στο στρατόπεδο, πριν από την επίθεση

γ) μέγιστων θέσεων στρατοπέδου αναλόγως των διατιθέμενων νομισμάτων (πχ στρατόπεδο 20 θέσεων/100 νομίσματα, στρατόπεδο 30 θέσεων/200 νομίσματα κλπ)

δ) μέγιστου αριθμού ενεργών (+ fake) στρατοπέδων με ποινή νομισμάτων (πχ 15 στρατόπεδα max. με επιβάρυνση 5% των απαιτούμενων νομισμάτων για κάθε στρατόπεδο επιπλέον)

ε) επιστροφής μέρους των νομισμάτων για κάθε fake στρατόπεδο που απενεργοποιείται (πχ εάν σε στρατόπεδο δεν καλυφθεί κανένα κατάλυμα και διαλυθεί με εντολή Δούκα ή Βαρώνου, πριν παρέλθει η αυτόματη λήξη του, να επιστρέφονται νομίσματα ανάλογα τις ημέρες χρήσης του)



Τέλος να υπάρχει δυνατότητα από όλους να δουν με γραφικό τρόπο ή/και με pop up στον χάρτη, τί είδους στρατόπεδο είναι αυτό που δημιουργείται (πχ 5 ημερών/20 θέσεων (ας το βαφτίσουμε Ca1), 7 ημερών/20 θέσεων (Cb1), 5 ημερών/30 θέσεων (Ca2), 7 ημερών/30 θέσεων (Cb2) κλπ)


Edit: 5 ημερών/20 θέσεων (Cb1) => 7 ημερών/20 θέσεων (Cb1)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser22550

Επισης μπορουμε να βαλουμε τα miltz απο τον beta...



MILTZ:Ειναι μια μοναδα που σου βγαινουν 20 τετοιοι ανα επιπεδο αγροκτιματος αλλα μετα το επιπεδο 15 δν ωγενουν περισοτεροι..Στο αγροκτημα θα σας εμφανιζει ενα 'κουμπι' που οταν το πατατε θα σας βγαινουν αυτοσ ο στρατος για 6 ωρες αλλα αυτες τις 6 ωρεσ ι παραγωγη των πορων δηλαδη αμα βγαζαιτε ανα ωρα 200 θα σας μιονετε στο μισο
 

DeletedUser6594

εχω και εγω μια ιδεα


ταξινομηση κτιριων στην ουρα κτισης

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ
Έχεις 10 κτιρια στην ουρα κτισης και ερχετε καποιος και σου ριχνει το μέρος συγκεντρωσης και σε 10 λεπτα ερχονται αριστοι.αναγκαστκα πρεπει να τα ακυρωσεις ολα,χανοντας το 10% τον πορων σου.:hmmm:

Πολλοι θα πουν οτι το κτιριο που βρισκοταν σε εξελιξη εκεινη την ωρα τι θα απογινει.ενα απο τα 2 να παραμεινει ο χρονος που του απομεινε ή να αρχιζει απο την αρχη:help
 

DeletedUser

Δεν ξερω αν επιτρεπεται ακομα να πουμε ιδεές, ή αν την παρακατω την εχει πει καποιος αλλος..

Κουμπι "Μου αραίσει" ή "Like" στο φόρουμ της φυλής, διπλα σε καθε ποστ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser12502

Δεν ξερω αν επιτρεπεται ακομα να πουμε ιδεές, ή αν την παρακατω την εχει πει καποιος αλλος..

Κουμπι "Μου αραίσει" ή "Like" στο φόρουμ της φυλής, διπλα σε καθε ποστ.

Μπερδευεις τις φυλετικες με το Faceboοk:grrr2:
 

DeletedUser9829

Ωραίο θα ήταν πρίν στήλεις μία επίθεση, να μπορείς να κανονίσεις
πόσο της % πυλό, πόσο της % σίδηρο και πόσο της % ξύλο θα πάρεις!:D
 

DeletedUser23943

premium

Θα μπορούσε κάτοχος λογ/σμού premium να κερδίζει χρόνο στην παραγωγή στρατού με το ανάλογο κόστος;(όπως στις αναβαθμίσεις κτιρίων;)
 

DeletedUser

κλιδωμα χωριων

θα μπορουσε οπως μπορεις να επιλεξεις ακαδημιες η συμμαχιες να βλεπουν τα κλιδωματα να υπαρχει και επιλογη ωστε αν αλλαζεις απο ακαδημια σε ακαδημια η σε συμμαχικες φυλες να μην ξεκλιδωνοντε τα χωρια και πρεπει παλι απο την αρχη να κλιδωνοντε.
 

DeletedUser24467

θα ΠΡΕΠΕΙ να βαλετε στης αναφορες μια ιδιοτητα στα βελακια
διλαδι με το δεξι να πηγενει πησω και με το αριστερο μπροστα η με τα πανω-κατω καπως τελος πανων οχι να εχει τα δυο βελακια και να πρπεει να τα πατισεις για να σε παει στην επομενη...
 

DeletedUser

Στο αστεράκι που εμφανίζεται όταν υπάρχει νέο μήνυμα στο φόρουμ της φυλής, να μπορεις να ρυθμίσεις πότε να αναβει ανάλογα σε ποιο τοπικ εχει γραφτει το νεο μηνυμα.

Ή διαφορετικα να μπορεις να κάνεις ρυθμιση στο χρώμα που θα αναψει όταν γραφτει κάτι σε συγκεκριμένο τόπικ.
 

DeletedUser3267

1. Αυτο που εγινε στη Μαζικη στρατολογηση (Ρυθμιστής - 'Φυλαγμα' πορων) ειναι τελειο. Θα ηθελα να κανετε το ιδιο και στην Ακαδημια - Τύπωση χρυσών νομισμάτων. Να μπορουμε να κοβουμε δηλαδη τοσα νομισματα, ωστε να παραμενει μεσα το MINIMUM πχ 200.000 απο καθε πορο. Δηλαδη, αν εχω 400.000 να κοψω τοσα ωστε να μεινουν μεσα πχ 225.000 - 200.000 - 250.000. Αυτο που γινεται τωρα ειναι να μενουν πχ 170.000 - 150.000 - 200.000.

2. Μαζικες προσφορες στην Αγορα. Να μπορεις μαζικα να βαζεις σε ολα τα χωρια προσφορες πχ 10.000 πηλο για 10.000 σιδερο - 7 προσφορες - 24 ωρες.

3. Να μπορω να κανω μαζικα rename τις εισερχομενες.
 

DeletedUser

το ενα ειναι περιπου το ιδιο πραγμα με αυτο που συμβαινει αυτη την στιγμη δεν νομιζω να πραγματοποιηθει επειδη δεν ειναι τοσο χρησιμο(ετσι οπως το βλεπω εγω τουλαχιστον..)

το 2 δεν με ενδιαφερει ποτε δεν τα ειχα καλα με την αγορα σε κοσμους
το 3 ειναι τελειο!
 

DeletedUser

1. Αυτο που εγινε στη Μαζικη στρατολογηση (Ρυθμιστής - 'Φυλαγμα' πορων) ειναι τελειο. Θα ηθελα να κανετε το ιδιο και στην Ακαδημια - Τύπωση χρυσών νομισμάτων. Να μπορουμε να κοβουμε δηλαδη τοσα νομισματα, ωστε να παραμενει μεσα το MINIMUM πχ 200.000 απο καθε πορο. Δηλαδη, αν εχω 400.000 να κοψω τοσα ωστε να μεινουν μεσα πχ 225.000 - 200.000 - 250.000. Αυτο που γινεται τωρα ειναι να μενουν πχ 170.000 - 150.000 - 200.000.

2. Μαζικες προσφορες στην Αγορα. Να μπορεις μαζικα να βαζεις σε ολα τα χωρια προσφορες πχ 10.000 πηλο για 10.000 σιδερο - 7 προσφορες - 24 ωρες.

3. Να μπορω να κανω μαζικα rename τις εισερχομενες.

Βασικά, αν θες να κρατάς 200.000, θα επιλέγεις ποσότητα νομισμάτων που να μην ξεπερνάει τις 200.000...αυτό που ζητάς τώρα, εγώ πιστεύω ότι δεν μπορεί να γίνει, διότι τα νομίσματα δεν κοστίζουν το ίδιο το κάθε ένα ώστε να μείνει και πηλός και σιίερο και ξύλο, 200.000...δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις, ίσως και να μην το διατυπώνω σωστά, απλά θέλω να καταλήξω στο ότι (κατά την άποψη μου πάντα) δεν μπορεί να γίνει...
 
Κορυφή