Aριστοκράτες με πακέτα...

  • Δημιουργός θέματος Giannisrat
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

ΟΚ, ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ. ΕΧΕΙΣ 20 ΧΩΡΙΑ, ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 20 ΠΑΚΕΤΑ ΣΥΝΟΛΟ. ΧΑΝΕΙΣ 5 ΧΩΡΙΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ. Ο ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ 15 ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ 21, ΣΩΣΤΑ;

όχι, δεν αλλάζει όπως με τα νομίσματα.

η τιμή του πακέτου είναι πάντα ανωδική.

Να ΄ταν έτσι και το χρηματιστήριο... θα 'μασταν όλοι πλούσιοι :D
 

DeletedUser

Άμα χάσεις ένα χωριό απο κάποιον άλλον παίκτη πρέπει να κόψεις ΟΛΑ τα πακέτα για τον αριστοκράτη που θα "ελευθερωθει" απο την αρχή.

Από τον οδηγό στο πρώτο ποστ ...
 

DeletedUser17844

Νομίζω βλακεία είναι έτσι προτιμώ τα νομίσματα
 

DeletedUser

τοτε μην πεζεις στους κοσμους με πακετα

Σιγά ρε συ... Σιγά μην δεν παίξει εξαιτίας των παλιοπακέτων... Εγώ πάντως νομίζω πως είναι καλύτερα τα πακέτα...:)
Τόξα να μην έχει και εκκλησίες... Και τα υπόλοιπα βλέπουμε...:p:D
 

DeletedUser

υπαρχει κανενα σκριπτ για να κοβεις πακετα στον κ7???
 

DeletedUser

υπαρχει κανενα σκριπτ για να κοβεις πακετα στον κ7???

εγω βασικα για τον κ7 δεν ξερω,αλλα μπορεις να κανεις το εξης:

τα χωρια που θα γινονται 24000/24000 (ή οποια αλλα θες), ομαδοποιησε τα, και μετα αφου πας στην ακαδημια καποιου χωριου, πατα αποθηκευση και μετα αφου επιλεξεις την ομαδα με τα ετοιμα χωρια σου, πατα επιλογη μεγιστης ποσοτητας!!

αν υπαρχει παντως καποιο σκριπτ ας το πει καποιος..
 

DeletedUser2436

:eek::eek:Μην μου πείτε ότι μέχρι τώρα κόβετε τα πακέτα ενα ενα??:eek::eek:

Άντε επειδή είμαι στις καλές μου:

PHP:
javascript:function selectAllMax2(form,textMax,textNothing){for(var i=0;i<form.length;i++){var select=form.elements[i];if(select.selectedIndex!=null){if(max){if(select.length>6){select.selectedIndex=select.length-7;}else select.value=0;}else select.value=0;}}max=max?0:1;anchor=document.getElementById('select_anchor_top');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;anchor=document.getElementById('select_anchor_bottom');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;changeBunches(form);}if(document.URL.match('screen=snob')&&document.URL.match('mode=reserve')){selectAllMax2(document.forms['villages'],'Choose maximum amount','Select nothing');}else{alert('Script only works on academy store page');}


Με αυτό το σκρίπτ κόβεις τόσα πακέτα ώστε να σου μείνουν στο κάθε χωρίο σου πόροι για ακόμα 5 πακέτα.Βεβαια αυτο μπορει να αλλαχτεί αλλα εγω έτσι το χρησιμοποιώ
 

DeletedUser

που συμπληρωνω πορους>?? Καταραμενος κοσμος........ για αγκαρια γινομαι ρεζιλι :p
 

DeletedUser3395

ξερει κανεις κανενα script με το οποιο μπορεις να βρεις σε ποια χωρια μπορει να βγαλεις αριστοκρατη με ενα πακετο.

πχ αν εχω ξεχασει απο ποιο χωριο ηταν ο αριστο που σκοτώθηκε...
 

DeletedUser16114

Εδώ και μια βδομάδα το ίδιο script ψάχνω.. πραγματικά πρέπει να βρεθεί κάτι τέτοιο.. έχω φτάσει σε σημείο να πληρώνω 30 αριστους + χωρίς λόγο.. :p
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
εχω ενα παρομοιο script. Θα σας το ποσταρω αυριο γιατι αυτην την στιγμη δεν μπορω να κανω login :)
 

DeletedUser

Ουπσ λαθος!!! σοζ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

παιδια θα ηθελα να ρωτησω εγω κατι. αν στειλω σε τρενο αριστοκρατων 5 επιθεσεις, το ηθικο εγινε κατω απο το μηδεν στις τεσσερις, τι γινεται η τελευταια επιθεση με αριστοκρατη που απεχει μερικα δευτερολεπτα αποσταση απο την τέταρτη?

αν και νομιζω το εγραψα σε λαθος θεμα ξερει καποιος να απαντησει?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

παιδια θα ηθελα να ρωτησω εγω κατι. αν στειλω σε τρενο αριστοκρατων 5 επιθεσεις, το ηθικο εγινε κατω απο το μηδεν στις τεσσερις, τι γινεται η τελευταια επιθεση με αριστοκρατη που απεχει μερικα δευτερολεπτα αποσταση απο την τέταρτη?

αν και νομιζω το εγραψα σε λαθος θεμα ξερει καποιος να απαντησει?

εξαρτατε απο την συνοδια του τεταρτου και του 5ου αριστοκρατη..
αν περασει(μεινει ζωντανος) ο πεμπτος αριστοκρατης 8α νομπλαρεις τον εαυτο σου
και ειτε θα ξαναπαρεις το χωριο(χανοντας πακετα) ειτε θα αφησεις το ηθικο του χωριου απο 5 εως 1(αν εισαι τυχερος).
ο disturbedgr μου εχει δωσει εναν οδηγο για να μην αυτονομπλαρομαι και στον παραθετω:

Υπαρχουν πολλοι τροποι να στελνεις τρενο ετσι ωστε αν βρεις χαμηλο το ηθικο να μην νομπλαρεις το χωριο και επειτα να νομπλαρεις τον εαυτο σου (σε περιπτωση που ο αντιπαλος το νιωθει και pre-noblarei το χωριο.

1ος τροπος:
1 αριστος και το υπολοιπο των επιθετικων
1 αριστος και 350 αλογα
1 αριστος και 50 αλογα
1 αριστος και 30 τσεκουρια

2ος τροπος:
1 αριστος και 100 ξιφη
1 αριστος και 100 ξιφη
1 αριστος και 100 δορατα
1 αριστος και 100 δορατα

Μεχρι στιγμης χρισημοποιω τον 1ο τροπο λογω του οτι δεν χρειαζεται να στειλω την nuke μου ξεχωριστα απο τους αριστους λογω ανεπαρκων αμυνων των αντιπαλων.

Σκοπος ειναι ΑΝ βρεις το ηθικο κατεβασμενο και ο πρωτος αριστος παρει το χωριο οι υπολοιποι να πεθανουν οχι noblarontas το χωριο αλλα στην επιθεση.

πχ (1ος τροπος) :
το nuke με τον αριστο περνει το χωριο.
Επονται αλλοι 3 αριστοι με επιθετικα στρατευματα.
τα 350 αλογα θα σκοτωθουν μαζι με τον αριστο απο τα υπολοιπομενα στρατευματα της πρωτης επιθεσης... Το ιδιο και για τους υπολοιπους αριστους που ακολουθουν.

Αν παρω το χωριο με τον 2ο αριστο που συνοδευεται με τα 350 αλογα οι υπολοιποι αριστοι θα σκοτωθουν απο τα 350 αλογα που λειτουργουν σαν αμυνα με το που παρω το χωριο.

Κοιταμε ΠΑΝΤΑ ο πρωτος αριστος να σκοτωνει την συνοδεια του 2-3-4ου αριστου. Ο 2ος την συνοδεια του 3-4ου κ.ο.κ..

Ο καλυτερος συνδυασμος που εχω σκεφτει μεχρι τωρα ειναι αποστολη αριστων με αμυντικα στρατευματα (2ος τροπος). Οποτε ειτε βγαζουμε αριστους σε αμυντικα χωρια ειτε βγαζουμε 200/200 δορατα ξιφη στο επιθετικο που εχουμε το τρενο και στελνουμε με τον 2ο τροπο το τρενο μας. Ο 1ος τροπος ειναι ασυμφορος γιατι χανουμε 400 αλογα απο την κυρια επιθεση μας (οποτε η επιθετικη δυναμη που "σπαει" το χωριο ειναι μικροτερη, αρα και περισσοτερες απωλειες).


Συμπερασματικα, οι αριστοι σε ενα pre-noblarismeno χωριο (χωριο που εχει χαμηλωμενο ηθικο απο τον ιδιοκτητη) σκοτωνονται στην επιθεση και ΔΕΝ περνουν το χωριο. Αυτο θα μας κοστισει 1 πακετο για καθε αριστο σε αντιθεση με το αν παρουν το χωριο και οι 4 αριστοι που θα μας κοστισει ΟΛΑ τα πακετα και θα πονεσουμε!!!


Ακομη και σε βαρβαροκατακτηση χρησιμεποιηστε το γιατι δεν ξερεις ποτε αν καποιος αλλος βαραει το χωριο αυτο.

Αν εχουμε την οικονομικη ευχερεια να στελνουμε 5-noble τρενο τοτε οι αναλογιες αλλαζουν. Κανουμε λιγες εως πολλες προσομοιωσεις ετσι ωστε να χασουμε λιγοτερα πακετα ει δυνατον και μετα στελνουμε επιθεσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή